На двох працівників швидкої чекав дивний «сюрприз»

Життя  21 грудня 2021 року, 10:54 5187

У понеділок, 20 грудня, на диспетчерський пульт Закарпатського територіального центру екстреної медичної допомоги надійшов виклик – у 80-річної жінки із села Руський Мочар Великоберезнянського району різко понизився тиск (80 на 40). Температура у пацієнтки була нормальна, контакт із хворими на COVID жінка заперечувала  і будь які інші скарги – відсутні. Однак, людина, що телефонувала, повідомила, що бабусі ставало все гірше, а зв’язатися із сімейним лікарем немає можливості…  

Вже за хвилину лікарська бригада №1300 мчала на виклик. Дорогу замело снігом і автомобіль «швидкої» зупинився за 5 км від села. Щоб дістатися до пацієнтки, яка потребувала допомоги і ймовірно госпіталізації, медики викликали ДСНС.

Читайте також:  У центрі Мукачева жінці раптово стало зле, їй викликали "швидку"

Однак, оцінивши ситуацію як загрожуючу для життя пацієнтки, лікар Олеся Гойзан та фельдшер Василь Кіндрат не стали очікувати приїзду рятувальників. Взявши із собою все необхідне – дефібрилятор, електрокардіограф, ліки та кейс із медичним устаткуванням, побігли через засніжений ліс. Лікар розповідає, що вони усвідомлювали, що кожна хвилина на вагу золота. 

Після 5-кілометрового «марафону» засніженими хащами Великоберезнянщини на медиків чекав перший «сюрприз» – з’ясувалося, що у пацієнтки вже кілька днів тримається висока температура – 38,6. А ось з тиском навпаки – на момент візиту проблем не було. Родичі пацієнтки почали вимагати зробити тест на COVID і були дуже здивовані, що «швидка» не надає таку послугу.

На питання чому не звертались до сімейного лікаря, відповіли що лікарю «далеко добиратися, а ви «швидка» – то ваша робота…».  Після огляду пацієнтки лікар наполягала на її госпіталізації та дообстеження в медзакладі. Рятувальники МНС вже дісталися своїм високопрохідними авто до села і могли транспортувати хвору.

Однак, тут на рятувальників і медиків чекав другий «сюрприз» – категорична відмова. Лікар пояснила всі можливі ризики, однак переконати пацієнтку та її рідних – було неможливо. На запитання – що робитимуть у цій хащі,  якщо ж у бабусі різко погіршиться стан, відповіли – «знову викличемо «швидку»…

Нагадаємо, на Закарпатті фельдшерка врятувала 2 діток, які опинилися в біді.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0