Католицький Святвечір: що у жодному разі не можна робити в цей день
24 грудня християни західного обряду святкують різдвяний Святвечір.
ВІДЕО ДНЯСвятий вечір – одне з найурочистіших християнських свят, яке відзначається ввечері напередодні Різдва Христового. Дата святкування різними церквами залежить від дати святкування Різдва. Зокрема, більшість християн, які використовують григоріанський чи новоюліанський календар, відзначають свято 24 грудня, а деяка частина християн, яка використовує юліанський календар – 6 січня.
Читайте також: Коли святкувати Різдво – 25 грудня чи 7 січня: у Дії стартувало опитування
РекламаРіздво у вірян західного обряду, передусім, сімейне свято. Згідно з традицією, родини збираються на урочисту вечерю.
Що не можна робити 24 грудня
Реклама- Посиденьки не проводилися аж до 6 січня. Віряни суворо дотримувалися Різдвяного посту.
- Також у цей день не можна лихословити.
- Не можна важко працювати, шити, в’язати й прати білизну.
Також у свято прийнято ходити до церкви на різдвяну месу усією сім’єю після вечері.
Серед інших традицій у Святий вечір можна виділити наступні:
Реклама- Вільне місце за столом – його залишали, якщо до будинку хтось прийде, то він буде прийнятий за брата. Ця традиція є пам’ятним знаком про близьких та рідних, які не можуть відзначити Святвечір у родинному колі.
- Сіно під білою скатертиною на столі – його підкладали, як згадку про бідність Віфлеємської печери і про Богородицю, яка поклала новонародженого Ісуса Христа на сіно в ясла.
- Не куштувати їжу до першої вечірньої зірки. Така традиція пов’язана зі тим, що про народження Христа сповістила поява зірки, тому до неї не можна вживати святкові страви.
Перед тим, як сідати за стіл у Святвечір, глава сім’ї читає всім вголос уривок з Євангелія від Луки оповідає про народження Ісуса Христа. За традицією, всі присутні за столом беруть шматочки облатки та, бажаючи миру і добра, діляться ними один з одним. У цей день до святкового столу також подають узвар, вареники з капустою та грибами, солодкі пироги.
У храмах 24 грудня вночі, перед світанком та в день 25 грудня проходять три літургії. Різдво святкується як народження Слова від Бога Отця (вночі), Бога-Сина від Діви (на зорі) та народження Бога у душі вірян (вдень).
Раніше видання розповідало, якою буде погода на Закарпатті 25 грудня, на Різдво.