З 1 січня українцям надаватимуть 100 тисяч гривень на власну справу

Життя  9 січня 2022 року, 13:31 2366

З 1 січня 2022 року безробітні малозабезпечені зможуть отримати фінансову допомогу у розмірі майже 100 тис. грн від держави для започаткування власного бізнесу, яка надаватиметься в рамках нової бюджетної програми сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей ("Рука допомоги").

Як повідомляється на офіційному сайті Міністерства соціальної політики, на реалізацію цієї програми у прийнятому Верховною Радою держбюджеті на 2022 рік передбачено близько 100 млн грн.

Читайте також:  Скільки податків вираховуватимуть в українців із зарплати у 2022 році

"Безвідсоткова фінансова допомога розміром до 15 мінімальних зарплат (на початок 2022 року – 97 500 грн) зможе використовуватися тільки для оплати рахунків на придбання необхідного для заснування власної справи обладнання і матеріалів. Через три роки підприємницької діяльності допомогу потрібно буде повернути", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що вагома перевага цієї програми в тому, що сума, яка повертається, зменшується на розмір сплачених за три роки податків та єдиного соціального внеску. Крім того, якщо такий підприємець працевлаштує ще двох осіб за направленням центру зайнятості, повертати допомогу державі буде не потрібно.

Розробити бізнес-план допоможуть працівники центрів зайнятості, які надаватимуть учасникам бюджетної програми консультації із започаткування і ведення бізнесу та організовуватимуть для них безплатне професійне навчання.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила держбюджет-2022: основні показники.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0