З’явився прогноз погоди на 2022 рік: чи буде весна ранньою та яким буде літо

Життя  10 січня 2022 року, 12:13 20400

Синоптики розповіли, якою буде погода на 2022 рік. Якщо коротко і в загальному – то рік буде контрастним. Втім, тут думки метеорологів різняться.

Скласти прогноз погоди на 12 місяців з кожним роком все важче. Вчені називають причину – глобальне потепління. Адже зростання температури призводить до непередбачуваних природних катаклізмів.

За оцінками кліматологів, 2022 рік у плані погоди виявиться продовженням попередніх: будуть зафіксовані температурні рекорди та незвичайні погодні аномалії.

Читайте також:  Погода на січень 2022 року: місяць буде контрастним, прогнози синоптиків різняться

Якою бачать погоду 2022 року українські вчені-кліматологи. Це завідувачка відділу кліматичних досліджень та довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту (УДМІ) ДСНС та НАНУ Вазіра Мартазінова та завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології УДМІ Віра Балабух.

Цікаво, що їхні прогнози на зиму помітно відрізняються.

Вазіра Мартазінова бачить нинішню зиму суворою. Вчена зазначила: тенденції останніх 20 років говорять про те, що щороку в Україні січень та лютий стають дедалі холоднішими.

Найморознішим виявиться січень, цього місяця очікувані найнижчі температури за всю зиму. Найсильніші морози – до -20 градусів – очікуються у період від Різдва Христового (7 січня) до Хрещення (19 січня).

У лютому потеплішає, але все ж таки в основному температури будуть мінусовими. За словами Вазіри Мартазінової, лютий буде приблизно таким самим, як у 2021 році. Нагадаємо: той лютий був сирим, помірно холодним та малосніжним.

Прогноз погоди на весь 2022 рік Вазіра Мартазінова не дала, оскільки, за її словами, докладно розрахувати на такий тривалий період, якою буде погода сучасна наука не може. Єдине, що можна сказати – вплив глобального потепління зводиться до того, що погода в Україні стає дедалі мінливішою. Тобто, як і в попередні роки, можливі інтенсивніші, ніж десятиліття тому, коливання температур, різка зміна погоди з сонячної на негоду і навпаки. Особливо це буде помітно у літні місяці.

Якою буде погода протягом 2022 року у своєму останньому інтерв’ю незадовго до смерті розповів народний синоптик України Леонід Горбань.

Погода на зиму

"Якщо загалом, то зима буде холодною. Січень почнеться потеплінням, а мороз та сніг прийдуть на Старий новий рік та триватимуть до Водохреща, 19 січня, потім потеплішає. Лютий також виявиться лютим, особливо сильні морози – у другій половині місяця. Снігу теж буде багато, ближче до кінця зими можливі снігові бурани", – сказав народний синоптик.

Погода на весну 2022

2022 року тепла доведеться очікувати довго.

"Весна буде холодна до травня і волога, пізня. Морози у березні протримаються до кінця місяця. Заморозки у квітні, а іноді й нічні морози можливі до середини квітня. У травні помірковано тепла погода", – стверджує автор.

Яким буде літо 2022

Початок літа теплий і вологий, потім із половини липня переходить у жорстоку посуху.

Червень – теплий, але з частою зміною погоди з ясною та спекотною на дощову, зі зливами та грозами, наприкінці місяця спека.

Липень розпочнеться ослабленням спеки та короткими дощами. Середина місяця спекотна, після коротких дощів на початку третьої декади знову настане спека.

Серпень – спекотний, майже без опадів, настане сильна посуха. Невеликі дощі можливі в середині та наприкінці місяця.

Осінь 2022

Осінь – суха, опадів у вересні та жовтні випаде мало. Леонід Горбань у своїй книзі стверджує, що на півдні та сході України у перші два осінні місяці може випасти не більше 10 мм опадів. Через таку сухість посіви озимих не сходять.

По суті, літо продовжиться у вересні. Перша половина повинна бути тепла і майже без опадів, у другій половині прохолодніше, дощі, кінець місяця холодний і "мокрий".

Жовтень також контрастний: у перші два тижні прийде "бабине літо", опадів майже не буде, а тепло може продовжитись до свята Покрову Богородиці (14 жовтня). Потім поступово похолодає, почнуться дощі, кінець місяця холодний та з опадами.

Листопад холодний, похмурий, з дощами, раннім снігом та морозами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0