Привітання з Днем Василя 2022: гарні побажання з Днем ангела

Життя  14 січня 2022 року, 08:51 9741

14 січня 2022 року по всій Україні лунатимуть привітання з Днем Василя. Це одне з найбільш шанованих свят у році, адже церква в цей день вшановує пам’ять Василія Великого.

Святкувати починають ще із 13 січня, коли відзначають Щедрий вечір. До слова, у ніч із 13 на 14 січня святкують Старий Новий рік.

У народі Василія Великого вважають покровителем свиней, тому на стіл подавали різні наїдки зі свинини або ж запечене порося.

Читайте також:  Погода на Старий Новий рік 2022: що прогнозують синоптики

14 січня збереглась традиція ходити посівати. Маленькі хлопчики від хати і до хати ходять, розсипають зерно (посівають) та бажають всіх земних гараздів у прийдешньому році.

День Василя у народі є дуже веселим святом, адже чоловіків з таким іменем в Україні є дуже багато і, відповідно, лунає багато привітань та гарних побажань.

З Днем Василя привітання

Щиро вітаємо з Днем ангела Василя та бажаємо всіх благ. Нехай же Новий рік принесе удачу та дарує тільки позитивні емоції.

***

День ангела Василя – шановане свято. І в такий радісний для Вас день шлю найкращі привітання та сердечні побажання міцного здоров’я на багато-багато літ. Хай доля буде щасливою, кожен день дарує позитивний настрій, а доброта повертається сторицею.

***

Як пісня дзвінко ллється,

Хай гарно тобі, Василю, живеться,

Хай доля посміхається,

А здоров’я додається!

*** 

Нехай у День святого Василя

Радіє вся земля!

Здоров’я міцного

Та щастя рясного!

***

З Днем ангела вітаємо,

Гори щастя, Василю, бажаємо.

В гаманці щоб були гроші,

Друзів вірних та хороших.

*** 

Як пісня дзвінко ллється,

Хай так гарно тобі, Василю, живеться,

Хай доля усмішку дарує

А здоров’я не турбує! 

День Василя має і ряд народних традицій. Вважається, що 14 січня не можна посівати жінкам. Також бажано, щоб першим у хату заходив чоловік.

Гарним знаком вважається умиватись 14 січня грошима.

Традиційно у День Василія Великого у храмах служать літургію, написану самим святим. Служать її всього 10 разів на рік, а від літургії Іоанна Златоустого вона відрізняється об’ємнішими молитвами та більш протяжним піснеспівом.

Раніше видання публікувало календар свят на 2022 рік.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0