Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • На Закарпатті з 1 лютого почнуть вакцинувати дітей від небезпечної хвороби

На Закарпатті з 1 лютого почнуть вакцинувати дітей від небезпечної хвороби

На Закарпатті з 1 лютого почнуть вакцинувати дітей від небезпечної хвороби

На Закарпатті минулого та вже цього року підтвердили 2 випадки інфікування поліовірусом дітей з в’ялим паралічем. Ще одній дитині це захворювання діагностували на Рівненщині. Здавалося б, це одиничні випадки, однак ситуація для всієї країни стає загрозливою.

ВІДЕО ДНЯ

"Особливо зважаючи на те, що рівень імунізації в Україні загалом та в області зокрема недостатній", – зазначили в Закарпатській ОДА.

За словами першого заступника голови облдержадміністрації Мирослава Білецького, на Закарпатті щеплення від поліомієліту отримали лише 65,7 % дітей у віці до 1 року.

Реклама
Читайте також:
На Закарпатті дітей, які не отримали щеплення від поліомієліту, будуть вакцинувати

Захворювання несе загрозу невакцинованим або не повністю вакцинованим дітям невиліковним паралічем і навіть смертю упродовж кількох годин.

Реклама

"У 5-10% випадків паралізовані внаслідок поліомієліту помирають через те, що параліч уразив саме дихальні м’язи. Найбільш вразливі до поліо діти до 6 років", – прокоментував Мирослав Білецький.

Аби уникнути спалаху серйозного захворювання, ліків від якого не існує, 1 лютого в Україні стартує кампанія імунізації дітей. Вона відбуватиметься у всіх регіонах країни у межах Плану реагування на спалах захворювання в Україні.

План передбачає 2 етапи

Перший етап триватиме три тижні, починаючи з 1 лютого. Він передбачає щеплення дітей віком від 6 місяців до 6 років, які не отримали необхідної кількості доз, відповідно до Національного календаря щеплень інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ). У межах цього етапу планують імунізувати близько 140 тисяч дітей.

Реклама

На другому етапі щеплюватимуть оральною поліовакциною (ОПВ) усіх дітей віком до 6 років, незалежно від наявності щеплень відповідно до Національного календаря. Цей крок потрібен для того, щоб зупинити циркуляцію вірусу та захистити дітей від інфікування.

Як і всі інші щеплення відповідно до Національного календаря, вакцину від поліомієліту можна отримати безоплатно у сімейного лікаря чи найближчій амбулаторії.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно