На російських сайтах поширюють інформацію про плани утворення "Федеративної республіки Україна"

Життя  4 березня 2022 року, 13:09 4647

Після вторгнення військових сил РФ на територію України, починаючи з 27 лютого, на російських сайтах почала масово ширитись інформація про нібито плани створення так званої "Федеративної республіки Україна".

Перша публікація з’явилася на сайті "Мы и мир", де автори посилаються на маніфест, який нібито ініціювали "кілька депутатів міських й обласних рад України", які, як стверджується, об’єдналися у так званий "Совет депутатов областей Украины". Сам документ окремо не публікується, як і імена нібито його підписантів.

На російських сайтах поширюють інформацію про плани утворення Федеративної республіки Україна

"Ми, вільний народ Харківської, Миколаївської, Сумської, Чернігівської та інших областей України оголошуємо та проголошуємо створення нової демократичної держави Федеративна Республіка Україна", – такі тези масово ширяться російським інтернет-простором.

Читайте також:  Росіяни обстріляли Запорізьку АЕС: Зеленський просить світ відреагувати, інакше може бути "кінець всім"

Сервісу відстеження поширення публікацій ahrefs.com вдалося знайти близько 8 тисяч посилань на статтю про так званий "маніфест" на сайті "Мы и мир". Вручну знайшлося близько 100 унікальних новинних сайтів РФ, які передрукували цей матеріал.

Російські ЗМІ поширюють інформацію про плани утворення Федеративної республіки Україна

Зараз, переважно, інформацію розповсюджують на дрібних та регіональних сайтах: "Аргументы и факты: Дагестан", ГТРК "Адыгея", "Новости Брянска", "Тамбовский курьер", "Московский комсомолец: Екатеринбург" та інших.

Деякі з них почали цитувати експертів, які і раніше поширювали антиукраїнську риторику, наприклад відставного майора ФСБ Олександра Михайлова. У своєму коментарі він припускає, що до створення нових республік з України можуть доєднатися "етнічні угорці, що захочуть інший варіант відносин".

Раніше видання "Українська правда" також повідомило, що влада РФ нібито збирається просунути на посаду президента України Віктора Януковича, який втік до російського Ростова після Революції Гідності у 2014 році.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
!! 04.03.2022, 13:33
Хер вам, а не Україна, мацкалі кончені!!!!