Польща, Чехія та Словенія озвучили важливу новину для України

Життя  25 березня 2022 року, 15:40 423986

Польща разом із Чехією та Словенією оприлюднили план допомоги Україні. Він складається із 10 пунктів.

Видання "Politico" опублікувало статтю прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького. У ній він зазначає, що Польща, Словенія та Чехія підготували перелік дій, які ЄС має виконати задля найшвидшого припинення війни в Україні.

Насамперед прем’єр згадує поїздку в Київ, в "зранене серце Європи, але яке б’ється з великою силою".

"У Києві йде битва – не лише за майбутнє України, а й за майбутнє всього континенту. І якщо Київ впаде, це буде кінець Європи, якою ми її знаємо", – пише Матеуш Моравецький.

Читайте також:  Чехія озвучила важливу новину для українців

Також політик зазначає, що вже минув місяць, як Росія розпочала повномасштабний наступ на Україну. Відтоді Захід ввів чотири пакети санкцій проти Росії, але війна триває досі. 

"Заходів явно недостатньо. Потрібно зробити набагато більше, і швидко", – констатує він.

Окрім якнайшвидшого припинення платежів за нафту, газ та вугілля, Польща, Словенія та Чехія підготували план із 10 пунктів підтримки України.

Яким три європейські країни бачать план допомоги України (подано прямою мовою Матеуша Моравецького):

  • По-перше, ми повинні відключити всі російські банки від міжнародної платіжної системи SWIFT. Інакше російська економіка адаптується до нових умов протягом кількох тижнів.
  • По-друге, ми повинні запровадити спільну політику надання притулку для російських солдатів, які відмовляються служити злочинному режиму в Москві.
  • По-третє, ми повинні повністю припинити російську пропаганду в Європі. Свобода слова не означає право на брехню.
  • По-четверте, ми повинні блокувати російські кораблі з наших портів.
  • По-п’яте, така ж блокада має бути введена для автомобільного транспорту в Росію та з Росії.
  • По-шосте, ми повинні запровадити санкції не лише проти олігархів, а й щодо всього їхнього бізнес-середовища.
  • По-сьоме, ми повинні припинити дію віз для всіх громадян Росії, які хочуть в’їхати до ЄС. Російський народ повинен зрозуміти, що він понесе на собі наслідки цієї війни. І ми сподіваємося, що вони відвернуться від Путіна.
  • По-восьме, ми повинні ввести санкції проти всіх членів партії Путіна "Єдина Росія". Вони прекрасно знають, що відбувається в Україні, і їхня співучасть безперечна.
  • По-дев’яте, ми повинні ввести повну заборону на експорт до Росії технологій, які можна використовувати для війни.
  • І по-десяте, ми повинні виключити Росію з усіх міжнародних організацій. Ми не можемо сидіти за одним столом зі злочинцями.

"Якщо це не зупинить війну, то треба йти далі. У Києві ми запропонували миротворчу місію під егідою НАТО та інших міжнародних організацій. Якщо ми не можемо запровадити ефективні санкції, у нас немає вибору: ми повинні захищати народ України своїми власними щитами", – зазначає прем’єр-міністра Польщі.

"План, який ми пропонуємо, не тільки можливий, а й необхідний. Ми маємо знайти в собі мужність не повернутись спиною до страждань України і протистояти цьому історичному виклику", – резюмував Матеуш Моравецький.

Раніше видання інформувало, що президент України Володимир Зеленський емоційно звернувся до прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, закликавши його визначитися, на чиєму він боці під час війни Росії проти України.

PMG.ua є в Телеграм. Підписуйтесь!

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Віктор 28.03.2022, 17:40
Коментар очікує модерацію