З’явилась важлива інформація для тих, хто хоче виїхати за кордон

Життя  18 квітня 2022 року, 08:31 32800 Оновлено

Для перетину кордону з країнами ЄС необхідно мати закордонний паспорт. "Укрзалізниця" очікує на оновлені правила від Державної прикордонної служби України.

Про це йдеться у повідомленні телеграм-каналу "Укрзалізниці", яке опубліковане 17 квітня.

"Винятки є можливими на розсуд прикордонників за умови наявності інших документів, що посвідчують особу, та наявності бойових дій у регіоні, з якого прямує пасажир", – зазначає пресслужба залізниці.

Читайте також:  Частину українців зобов’язали повернутися з-за кордону до 25 квітня

"Оскільки "Укрзалізниця" не отримувала від ДПСУ попереджень про зміни у правилах перетину кордону громадянами України, очікуємо від колег більш чітких пояснень щодо недопуску біженців без закордонних паспортів", – йдеться у повідомленні.

В поданій в телеграм-каналі інформації зазначається, що вже зафіксовані випадки висадки пасажирів на кордоні.

"Вважаємо це неприпустимим без прозорого інформування пасажирів і перевізника заздалегідь", – зазначає "Укрзалізниця".

Водночас пасажирів просять уважно ставитися до змін у правилах перетину кордону та адресувати уточнюючі питання ДПСУ.

Трохи згодом з’явилась речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в коментарі УП зазначив, що для перетину державного кордону громадяни України повинні мати закордонний паспорт, він же допомагає легалізуватися в країнах Європи, куди слідують українці, які тікають від війни.

"Хочу наголосити, що перетин кордону відбувається згідно з постановою уряду номер 57, де в тому числі зазначено перелік документів, за якими можна перетинати державний кордон, і додам що такого паспортного документу, як внутрішній паспорт не передбачено.

Водночас у перші тижні на кордоні спостерігалася гуманітарна катастрофа, коли тисячі людей штурмували кордон, сервісні центри не працювали, люди не мали змоги оформити належні документи, тоді приймалося рішення щодо пропуску громадян або за внутрішніми документами, або іншими документами, за якими можна було ідентифікувати особу.

На даний момент такої авральної ситуації немає, тому людям варто дотримуватися визначеного порядку", – зазначив він.

Демченко пояснив, що стосовно осіб, які їдуть з регіонів, де ведуться бойові дії, прикордонники можуть приймати окреме рішення, якщо такі люди не мають закордонного паспорту. Однак наголосив, що це завжди – винятки, рішення щодо яких ухвалюються, залежно від ситуації.

Крім того, речник ДПСУ нагадав, що внутрішні українські паспорти не є підставою для легалізації за кордоном, тому порадив покладатися на документ для виїзду за кордон.

Раніше видання розповідало, чи каратимуть чоловіків, які не повернулися з-за кордону під час війни.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0