Мати матроса проговорилась, що потоплений крейсер "Москва" йшов в Одесу

Життя  20 квітня 2022 року, 08:56 835

Ракетний крейсер "Москва", який затонув минулого тижня, йшов захоплювати Одесу. Про це мати одного з матросів, що вижили, розповіла журналістам проєкту "Схеми" ("Радіо Свобода") 19 квітня.

Жінка каже, що її син – строковик. Ні її імені, ні імені матроса не називають із міркувань безпеки.

Вона, посилаючись на слова сина, розповіла, що на крейсері загинуло орієнтовно 40 росіян, підтвердила, що корабель уразили українські ракети "Нептун". Вона, як і ще одна мати російського строковика, сказала, що було три ракети. Україна повідомляла про влучення двох "Нептунів", Росія не називає причин пожежі на кораблі.

Читайте також:  З’явилось, ймовірно, перше справжнє фото підбитого ракетного крейсера "Москва"

"Син мені зателефонував 14-го в сльозах і сказав: "Мамо, ти розумієш, що сталося? По нас запустили три ракети! Частину хлопців евакуювали на фрегат "Макаров". Усіх, хто вижив, доправили до Севастополя. Їм дали телефони, тому що вони були, вибачте, тільки в трусах і тільниках. У них усе там лишилося, і телефони, і документи. Вони без усього", – розповіла вона.

Жінка зазначила, що на той момент бачила в російських ЗМІ повідомлення про "пожежу на кораблі" й запитала сина про це, але він відповів їй, що це неправда.

"Він мені сказав: "Ні, мамо, це неправда. Ніяка це не пожежа". Він не просто так це каже, не з голови взяв. Розповідає мені і плаче від пережитого жаху. Ну, погодьтеся, що він просто так би цього не вигадав. І це не дерев’яна шлюпка, яка просто так би спалахнула. Ніхто нічого не пояснює", – продовжила жінка і здивувалася, чому радари на крейсері не помітили ракет.

За її словами, загинули всі члени екіпажу, які перебували на палубі, в рубці, хто вів крейсер і стояв на вахті, оскільки удар припав по палубі.

Вона, як і інша мати строковика, що вижив, каже, що в багатьох поранених відірвані кінцівки.

Жінка вважає, що її сина було поранено в "мирний час".

"Ви зрозумійте мене як матір. Я посивіла просто від жаху. Те, що я від нього почула, те, що я подивилася в інтернеті, – це страшно і ворогові не побажаєш такої долі. І це ніби як у мирний час", – заявила вона українським журналістам.

Коли росіянку запитали, чому в умовах "мирного часу" корабель було уражено ракетами, коли він ішов на бойовий вихід, вона сказала: "Ні, це ніякий не бойовий вихід. Жодного бойового виходу не було. Вони просто йшли в бік Одеси. Це не бойовий вихід".

Журналісти уточнили, чому російський військовий корабель ішов до Одеси.

"Операції жодної не планували, вони йшли в бік Одеси для висаджування морських піхотинців. Для висаджування в Одесі", – відповіла жінка.

На заперечення, що це і є бойова операція, вона сказала: "Ну, я не знаю, може, я неправильно це розумію, але повинні були "висадитися".

Джерело: Гордон
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0