Великдень 2022: традиції свята і що не можна робити цього дня
24 квітня настає віряни східного обряду відзначають Великдень. Україна зустріне Великдень 2022 року в умовах війни. Тому варто бути обережними – ворог може влаштувати провокації на Великдень і обстріляти храми.
ВІДЕО ДНЯВеликдень – історія і значення
На Великдень віруючі відзначають Воскресіння Христа. Згідно з Біблією, правитель Юдеї Понтій Пілат наказав розіп’яти Ісуса на хресті, оскільки боявся, що Божий Син заважає його владі. Ісус помер у віці 33 років і потім воскрес через 3 дні.
РекламаУ недільний день до Гробу Господнього прийшли жінки-мироносиці, які несли запашну олію, щоб змастити тіло покійного. Замість цього вони побачили ангела, який сповістив їм, що Ісус воскрес. Після воскресіння він з’явився кільком людям в останній раз, а потім вознісся на небо.
Традиції Великодня
На Великдень заведено відвідувати нічні богослужіння. Однак українцям цього року не рекомендується цього робити. Прийти в храм можна і вдень. У церкві віруючі читають молитви на Великдень, освячують їжу, воду і гілки верби. Якщо немає можливості відвідати службу, помолитися можна вдома. У цю дату віруючі вітають один одного фразою "Христос воскрес!", на що відповідають "Воістину воскрес!".
РекламаНа Великдень також заведено фарбувати яйця і пекти паски – символи Воскресіння Господнього. Обрядові страви їдять всією сім’єю. Це радісне і світле свято, тому можна щосили веселитися. В Україні є великодня гра, під час якої люди б’ються писанками. У кого розбилася шкаралупа, той програв.
Що не можна робити на Великдень
Існує перелік того, що не можна робити на Великдень:
- сваритися, лихословити, конфліктувати;
- пити алкоголь крім вина;
- працювати, прибирати, займатися важкою фізичною працею;
- укладати шлюб або вінчатися;
- їздити на цвинтар, адже це свято має бути радісним, а не скорботним.
Нагадаємо, на Закарпатті ввели комендантську годину на Великдень.