Великдень 2022: традиції свята і що не можна робити цього дня

Життя  24 квітня 2022 року, 09:30 849

24 квітня настає віряни східного обряду відзначають Великдень. Україна зустріне Великдень 2022 року в умовах війни. Тому варто бути обережними – ворог може влаштувати провокації на Великдень і обстріляти храми.

Великдень – історія і значення

На Великдень віруючі відзначають Воскресіння Христа. Згідно з Біблією, правитель Юдеї Понтій Пілат наказав розіп’яти Ісуса на хресті, оскільки боявся, що Божий Син заважає його владі. Ісус помер у віці 33 років і потім воскрес через 3 дні.

Читайте також:  Гарні привітання з Великоднем 2022 своїми словами: побажання з Пасхою

У недільний день до Гробу Господнього прийшли жінки-мироносиці, які несли запашну олію, щоб змастити тіло покійного. Замість цього вони побачили ангела, який сповістив їм, що Ісус воскрес. Після воскресіння він з’явився кільком людям в останній раз, а потім вознісся на небо.

Традиції Великодня

На Великдень заведено відвідувати нічні богослужіння. Однак українцям цього року не рекомендується цього робити. Прийти в храм можна і вдень. У церкві віруючі читають молитви на Великдень, освячують їжу, воду і гілки верби. Якщо немає можливості відвідати службу, помолитися можна вдома. У цю дату віруючі вітають один одного фразою "Христос воскрес!", на що відповідають "Воістину воскрес!".

На Великдень також заведено фарбувати яйця і пекти паски – символи Воскресіння Господнього. Обрядові страви їдять всією сім’єю. Це радісне і світле свято, тому можна щосили веселитися. В Україні є великодня гра, під час якої люди б’ються писанками. У кого розбилася шкаралупа, той програв.

Що не можна робити на Великдень

Існує перелік того, що не можна робити на Великдень:

  • сваритися, лихословити, конфліктувати;
  • пити алкоголь крім вина;
  • працювати, прибирати, займатися важкою фізичною працею;
  • укладати шлюб або вінчатися;
  • їздити на цвинтар, адже це свято має бути радісним, а не скорботним.

Нагадаємо, на Закарпатті ввели комендантську годину на Великдень.

Джерело: Уніан
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0