Відзавтра в Угорщині починає правити новий президент-жінка

Життя  9 травня 2022 року, 20:41 5929 ФОТО

Президент Угорщини Янош Адер 9 травня завершив свою роботу на посаді глави держави після двох термінів. Про це пише угорський портал Index.

63-річний Адер, який сьогодні святкує день народження, в понеділок виступив у парламенті із промовою з нагоди завершення своєї каденції. У квітні 2012 року він став єдиним кандидатом на пост глави держави за рекомендацією партійного альянсу "Фідес-KDNP", а потім парламент 262 голосами обрав його президентом.

Читайте також:  Угорщина допоможе відбудовувати Київщину та лікувати українських військових

Через п’ять років, у березні 2017 року, він був переобраний із 131 голосом, його суперник Ласло Майтені, висунутий лівими партіями, отримав 39 голосів. Адера на посаді з 10 травня замінить Каталіна Новак від правлячої партії "Фідес". Парламент обрав її 10 березня 137 голосами. Кандидат від опозиції Пітер Рона отримав 51 голос.

44-річна Новак стане першою жінкою-президентом Угорщини, а також наймолодшим президентом серед усіх країн Євросоюзу. Новак обіймала посаду заступника лідера "Фідес" Віктора Орбана і була міністром у справах сім’ї, яка відповідала за програму економічної підтримки середнього класу, включаючи субсидії на житло, державні кредити на житло та зниження податків.

Вона підтримала засудження Орбаном вторгнення Росії в Україну.

Нагадаємо, Угорщина блокує нові санкції проти РФ.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0