Нове життя Лисичівської школи

Життя  19 травня 2022 року, 16:57 Андрій Слохіняк 476 ФОТО

Підтримка європейських партнерів для закладів освіти Закарпаття є дуже важливою. Адже чимало шкіл та дитсадків потребували вартісного відновлення для того, щоб діти навчались у комфортних нормальних умовах.

У селі Лисичево Хустського району вирішили, що місцевий заклад середньої освіти потрібно ремонтувати. Адже школа не мала оновлень з часу її побудови у 1961 році.

Нове життя Лисичівської школи

І людям доводилось вночі розтоплювати піч, аби обігріти шкільне приміщення. Але такий обігрів не допомагав, особливо під час суворої зими, коли дітям доводилось навіть сидіти за партами у куртках.

Читайте також:  У кількох закарпатських школах відновили навчання в очному форматі

У Лисичеві зрозуміли, що так далі не годиться і настав час змін. Назустріч цьому освітньому закладу зі звичайного закарпатського села прийшли європейські партнери, які спільно допомогли оновити школу.

Директор Лисичівського ЗЗСО Марія Метеньканич розповіла, що завдяки проєкту ПРООН/ЄС "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" у приміщенні школи було здійснено капітальний ремонт даху разом з утепленням горищного покриття.

Крім того, до оновлення школи долучились і партнери з чеського краю Височина. Завдяки співпраці з регіоном Чехії були замінені вікна на енергозберігаючі, а також утеплений фасад школи.

Лисичівська ЗОШ

Марія Метеньканич зауважила, що завдяки підтримці партнерів з ПРООН/ЄС та чеського краю Височина вдалось вирішити головні проблеми цієї сільської школи.

Зазначимо, що таких прикладів співпраці європейських партнерів та органів місцевого самоврядування у Закарпатській області чимало. І вже не одна така школа завдяки подібному співфінансуванню отримала нове життя.

А саме на таких локальних прикладах демонструється справжня євроінтеграція України, навіть у невеликих населених пунктах.

Нагадаємо, стало відомо, коли завершиться навчання у Мукачівській громаді цього року.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0