Білий квиток: чи можуть з ним мобілізувати і чи можна перетнути кордон

Життя  20 травня 2022 року, 12:31 147823

Викликали до військкомату з білим квитком та відправили на медкомісію – чи законно це, чи можуть мобілізувати з білим квитком та на яких підставах – у матеріалі

Чи можуть призвати з білим квитком під час воєнного стану

"Білий" квиток означає "категорію" придатності громадянина до служби й до мобілізації залежно від виду та ступеня його захворюваності особи. Придатність згідно з видом та ступенем захворюваності визначає Військово-лікарська (ВЛК) комісія.

Читайте також:  Мобілізацію і воєнний стан в Україні хочуть продовжити на 3 місяці

Військово-лікарською (ВЛК) комісією визначаються такі категорії обмеженості до служби:

  • "Обмежено придатний до військової служби";
  • "Непридатний до військової служби у мирний час, обмежено придатний у воєнний час";
  • "Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку".

В умовах воєнного стану особи "обмежено придатні до військової служби" та "непридатні до військової служби у мирний час, обмежено придатні у воєнний час" можуть служити  та бути призваними під час мобілізації, нести службу в тилу. Звільняються від мобілізації лише ті громадяни які мають білий квиток категорії "Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку".

Особливості стану здоров’я осіб з обмеженою придатністю враховуються під час призову на службу. Військово-лікарська комісія зазначає, які види служби та роботи відповідно віку, спеціальності, хвороби протипоказані призовнику.

Згідно з Положенням про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затверджене наказом МОУ від 14.08.2008 № 402:

Визнані обмежено придатними до військової служби не можуть бути мобілізованими до  високомобільних десантних військ, плавскладу, морської піхоти, спецспоруд.

Військовослужбовці, визнані обмежено придатними до військової служби, придатні до служби у частинах (підрозділах) забезпечення, військових комісаріатах, установах, організаціях, навчальних закладах.

Чи можна перетнути кордон України з обмеженою придатністю

В умовах воєнного стану виїхати за кордон можуть усі громадяни України, окрім громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Серед винятків є чоловіки, які мають:

  • посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік,
  • висновок військово-лікарської комісії про непридатність.

Тобто виїхати за кордон можуть лише громадяни з військовим квитком, у якому визначена непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку. Обмежено придатні у воєнний час не можуть виїхати за межі України. 

Нагадаємо, в Міноборони пояснили, що вплине на нову хвилю мобілізації.

Джерело: ТСН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
estet 20.05.2022, 15:44
Ти ба, "в'їхати, виявляється, можна".