Мавпяча віспа у людей: основні симптоми хвороби та як протікає

Життя  23 травня 2022 року, 07:43 5919

Країнами Європи шириться мавпяча віспа. Міністерство охорони здоров’я України назвало основні симптоми захворювання, як передається хвороба, а також яка профілактика і діагностування віспи мавп.

На початковому етапі віспа мавп проявляється у людини підвищенням температури, головними болями, збільшенням лімфатичних вузлів, болями в спині і м’язах, а також сильною слабкістю. Як правило, ці симптоми тривають до 5 днів.

Читайте також:  У 10 країнах Європи підтвердили випадки нового вірусу

Після цього на шкірі з’являється висип. У 95% випадках вона виникає на обличчі, а потім поширюється на інші частини тіла.

Первинним місцем появи висипу можуть бути статеві органи, якщо передача інфекції сталася статевим шляхом. У деяких пацієнтів може спостерігатися збільшення лімфатичних вузлів.

Висип може супроводжуватися сильним свербінням. Потім проходить кілька стадій. До повного зникнення кірочок, які виникають на висипаннях, може пройти до трьох тижнів.

У МОЗ закликали не панікувати щодо спалаху віспи мавп. Там зазначили, що в Україні випадки зараження цією інфекцією не зафіксовані. У відомстві пообіцяли повідомити нову інформацію про захворювання в міру її появи.

Мавпяча віспа – сиптоми

Мавпяча віспа

Мавпяча віспа – сиптоми

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0