Вручення повістки на блокпостах і на роботі: хто і як має право вручати документ

Життя  25 травня 2022 року, 20:59 103038

В Україні вже три місяці триває мобілізація. І продовжили її ще на три місяці – до 23 серпня 2022 року. Розповідаємо, як вручають повістки на блокпостах та на роботі, а також хто, як і коли має право вручати повістку.

Мобілізацію військовослужбовців проводять територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, або колишні військкомати. Наразі у законодавстві відсутні чіткі правила вручення повісток військовозобов’язаним.

Закон конкретно не визначає місце, де може бути вручено документ, а також того, хто уповноважений вручити повістку.

Читайте також:  Мобілізація після 24 травня: кого призиватимуть

Стаття 22 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" стверджує, що "призов громадян на військову службу під час мобілізації або залучення їх до виконання обов’язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, здійснюють територіальні центри комплектування та соціальної підтримки за сприяння місцевих органів виконавчої влади або командири військових частин".

Тобто повістка може бути вручена будь-де: на блокпості, на вулиці чи на роботі. Вручити її може як посадова особа територіального центру комплектування, так і представник місцевої влади чи роботодавець. До того ж, роботодавець зобов’язаний вручати повістки працівникам, які ховаються від військкомату.

Однак є важлива умова — повістка має бути вручена особисто в руки військовозобов’язаному. Її не мають передавати через іншу особу. Якщо чоловік відмовляється від повістки, складається акт, який він повинен підписати.

Неявка ж на виклик до військкомату карається адмінштрафом чи кримінальною відповідальністю.

Підписуйтесь на наш Viber. Дізнавайтесь новини першими.

Нагадаємо, частину чоловіків, які зараз за кордоном, хочуть позбавити громадянства.

Джерело: НВ
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Alex 26.05.2022, 07:20
Коментар очікує модерацію