ВООЗ підтвердила вже майже 800 випадків віспи мавп у десятках країн світу: статистика

Життя  5 червня 2022 року, 20:24 2168

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, за три тижні у світі зареєстровано принаймні 780 підтверджених випадків віспи мавп у країнах за межами Африки, де вірус зазвичай не виявляється.

Це приблизно утричі більше, ніж 257 випадків, про які повідомлялося тиждень тому, пише BBC. Зазначається, що інфекція зазвичай протікає в легкій формі, але вперше вона широко поширилася за межі Центральної та Західної Африки: ВООЗ заявила, що випадки захворювання було виявлено у 27 інших країнах.

Читайте також:  Мавпяча віспа у людей: основні симптоми хвороби та як протікає

Більшість цих нових випадків припадає на Європу та Північну Америку, а також невелика кількість у Мексиці, Аргентині, Марокко та Об’єднаних Арабських Еміратах. Найбільше випадків у Великобританії (207), Іспанії (156) і Португалії (138).

ВООЗ вважає, що віспу мавп виявлять і в інших країнах, вірус продовжить поширюватися. При цьому ризик для здоров’я населення може "стати високим", якщо вірус отримає широке поширення у країнах, де він зазвичай не зустрічається.

Організація також заявила, що більшість, але не всі зареєстровані випадки були пов’язані з чоловіками, які мають статеві контакти з чоловіками. Однак немає жодних доказів того, що віспа мавп передається статевим шляхом.

Про смертельні випадки внаслідок поточного спалаху не повідомлялося.

Нагадаємо, мавпяча віспа у людей: основні симптоми хвороби та як протікає.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0