В Україні за рік кількість песимістів зросла в півтора рази
Українцям важко думати про світле майбутнє через владу, слабку економіку, а також через звичку очікувати тільки погане.
ВІДЕО ДНЯЗгідно з даними досліджень Інституту соціології НАН України у 2010-му році у світле майбутнє вірили 56,4% мешканців України, а у 2011-му – лише 35,5%. Кількість тих, хто боїться думати про прийдешнє, за рік зросла з 16,4% до 25,6%. На думку Миколи Шульги, замдиректора Інституту соціології, аналітики шукають коріння песимізму перш за все в економіці.
А ось британець Мартін Нанн, який проживає в Україні вже 20 років, вважає, що українці за роки незалежності стали цинічними через мізерні зарплати та пенсії, занепадницькі медицину та освіту. "Звідси цинізм і тотальне невір'я в спільне майбутнє", - завершив Нанн, який є виконавчим директором української піар-компанії Whites International Public Relations.
РекламаЗа словами експертів, причина песимізму може бути чисто ментальною. Безнадійні настрої виникають у народів, які довгий час не мали незалежності. Вони звикли з острахом очікувати майбутнього. Внаслідок зневіри у свою країну за 21 рік незалежності 6,5 млн. українців виїхали закордон. Схоже, еміграція не припиниться. Згідно з даними опитування Центру соціальних досліджень "Софія", у 2011-му році 50,4% людей у віці 18-29 років були готові емігрувати, а у віці 30-39 років – 42,4%.
Зазначимо, що у 2011-му році рекордна кількість українців, а саме 853 тис. осіб, подали заявки на Green Card, яка дає право жити і працювати у США. Це на 100 тис. осіб більше ніж позаминулого року. Тим самим Україна знаходиться у трійці лідерів після Нігерії та Гани.