Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Коливання гривні спричинене виведенням капіталів США та Євросоюзу

Коливання гривні спричинене виведенням капіталів США та Євросоюзу

Коливання гривні спричинене виведенням капіталів США та Євросоюзу
Девальвацію гривні до 5 відсотків, тобто до 40 копійок, слід вважати валютним коливанням, а не обвалом. Про це заявив експерт з економічних питань Богдан Дубас. "Не треба емоцій. Прогнозовані...

Девальвацію гривні до 5 відсотків, тобто до 40 копійок, слід вважати валютним коливанням, а не обвалом. Про це заявив експерт з економічних питань Богдан Дубас.

ВІДЕО ДНЯ

"Не треба емоцій. Прогнозовані коливання - це плюс для експортера, який продає у валюті і отримують більше гривні", - наголосив він.

На думку Дубаса, зараз для фінансової системи складна ситуація з декількох причин. По-перше, триває ізоляція економічної країни. У зв'язку з політичною ситуацією з Юлією Тимошенко і Юрієм Луценком, Євросоюз і Америка зараз виводять виводять з України капітали. По-друге, запозичення, які брав уряд Тимошенко і зараз бере уряд Азарова, треба обслуговувати. Грошей набрали під великі відсотки, а обслуговування дуже складне. По-третє, ринок України у напрямку експорту зменшується. Тому надходження валюти в Україну зменшуються.

Реклама

"Негативний сценарій відбудеться, якщо економіка терпітиме державний пресінг, і фінансовою системою будуть керувати в ручному режимі. Гроші люблять тишу. На прикладі сусідньої Білорусі можна побачити, до чого призводить політичний диктат. Цього року їхня валюта обвалилася в три рази. Якщо влада не зрозуміє, що відсутність демократії позначається негативно для економіці, ми можемо прийти до ситуації, яка відбулася в Білорусі", - наголосив економіст.

З його точки зору, вирівняти ситуацію зможе грамотна політика уряду і Нацбанку. У 1998 році гривня обвалилася в три рази, а у Росії рубль обвалився в 6 разів.

Реклама

Тоді президент Леонід Кучма призначив Віктора Ющенка прем'єром. Він зупинив інфляцію, негативні течії, економіка запрацювала. Тому Нацбанк має взяти на себе відповідальність за фінансову ситуацію і чітко й жорстко виконувати свою місію. Він має заборонити кредитування у валюті на території України, а також заборонити робити запозичення у валюті у комерційних банках.

Валюти треба виводити з економіки, тільки гривня повинна працювати всередині України. Зараз всі переводять гривневі депозити у валютні, і це шкодить.

"Також укріпленню гривні сприятимуть демократичні і створити коаліцію національного порятунку. Нас очікує важка ситуація — у 2012-2014 роки потрібно буде брати багато запозичень. Економіка не розвивається, Україну потрібно буде рятувати, бо вона на грані дефолту", - зазначив Дубас.

Реклама

Ірина Рибакова

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно