Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 288 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 13 100+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 15 500+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 20 000+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1500+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

ПЦУ та УПЦ підписали Декларацію порозуміння

ПЦУ та УПЦ підписали Декларацію порозуміння

Представники духовенства Православної Церкви України та Української Православної Церкви погодили Декларацію порозуміння, в якій наголосили на єдності поглядів у засудженні війни росії проти України та закликали ієрархів розпочати офіційний діалог між УПЦ та ПЦУ.

Про це повідомляє ethos.org.ua.

Текст декларації опублікував священник ПЦУ, ректор Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості Георгій Коваленко.

Читайте також:
Календар свят на липень 2022 року: коли Іван-день, Петра і Павла та інші свята

"Наголошуємо, що у міжконфесійних відносинах у сучасності ми бачимо єдність поглядів у засудженні війни, яку розв’язала путінська росія проти суверенного народу України; у засудженні деструктивної позиції Московської патріархії, яка, нехтуючи Заповідями Божими, перетворилася на "прислугу" путінського режиму та благословляє на кровопролиття", – йдеться у документі.

Також священнослужителі задекларували розуміння "необхідності єдності українського православ’я, що стоїть перед зовнішніми та внутрішніми викликами сьогодення".

Зокрема, вони наголосили, що розуміють необхідність об’єднання для захисту України; єдності українського православ’я, що стоїть перед зовнішніми та внутрішніми викликами сьогодення; відмови від агресії, стереотипів, упередженості та мови ультиматумів і ворожнечі у спілкуванні один з одним та у публічному просторі; відмова від неканонічної практики перехрещення.

Раніше повідомлялось, що ПЦУ й УПЦ зустрілися, щоб подолати розділення.

Схожі публікації

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно