У лікарні Мукачева вже рятують життя пацієнтів завдяки сучасному ангіографу

Життя  8 липня 2022 року, 07:52 867

На базі Центру патології серця та судин у районній лікарні м. Мукачево вже працює ангіограф. Його для закладу закупило Міністерство охорони здоров’я.

Ліцензію на використання обладнання отримали наприкінці червня, а команда спеціалістів напередодні пройшла відповідне навчання. Про це повідомив перший заступник голови Закарпатської ОВА Мирослав Білецький.

Читайте також:  Закарпатська обласна дитяча лікарня отримала допомогу

За його словами, з перших днів роботи лікарі завдяки потужному і сучасному апарату рятують життя. Зокрема, провели вже близько 30 коронарографій, 6 стентувань, здійснили карбоксіангіографії нижніх кінцівок, периферичну ангіопластику (розширення або відновлення звужених/перекритих кровоносних судин).

"Щоб усвідомити важливість такого обладнання, достатньо розповісти про два випадки, які вже відбулися за лічені дні роботи медиків. До закладу потрапив пацієнт з інфарктом та хронічними патологіями серцево-судинної системи. У таких ситуаціях ризик летальності – 90%. Завдяки процедурі стентування за допомогою ангіографа (заміна/розширення ділянки ураження) чоловіка вдалося врятувати. Ще один закарпатець зберіг ногу завдяки ангіопластиці підколінної артерії. Без процедури ризик ампутації нижньої кінцівки становив 95%", – прокоментував Мирослав Білецький.

Потужність обладнання дозволить лікарям проводити понад 1000 судинних оперативних втручань на рік та рятувати життя пацієнтам.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0