Чи мають право вручати повістки під час відпустки: пояснення юриста

Життя  8 липня 2022 року, 10:56 5562

Чи мають право вручити повістку на відпочинку, наприклад, під час відпустки у готелі чи на екскурсії в Карпатах? Які є нюанси, як правильно поводитися – читайте у матеріалі.

Чи можуть вручити повістку на відпочинку

"Вимог щодо місця вручення повістки у законодавстві немає, якщо повістку із дотриманням усіх вимог законодавства, то де її вручають – на вулиці, блокпості, у супермаркеті, готелі, санаторії або будь-якому іншому місті, – значення не має, це відповідає закону", – пояснює адвокат юридичної консалтингової компанії "Де-юре" Юрій Сергієнко.

Хто і як має вручати повістки під час воєнного стану

"Повістки можуть видавати органи місцевого самоврядування, керівники підприємств, установ, організацій, посадові особи районного чи міського центру комплектування та соціальної підтримки (військкомату)", – зазначає Юрій Сергієнко. 

Читайте також:  Що загрожує українцям, які отримали повістку, але не прийшли до військкомату

"Цей перелік є вичерпним. І це значить, що будь-які інші органи або посадові особи не мають права вручати повістки. Наприклад, коли це намагається зробити співробітник поліції, представник територіальної оборони міста, ВСУ, Національної гвардії або будь-яка інша особа, це є незаконно. Тоді від отримання повістки ви можете відмовитись без будь-яких правових наслідків", – пояснює адвокат.

Експерт підкреслює, що ні положення, ні закон "Про військовий обов’язок та військову службу" не передбачають, що такі особи заповнюють і тим більше підписують повістку. Тому, якщо посадова особа формує повістку одразу перед вами, ви можете вважати вручення повістки незаконним, підкреслює експерт.

"На практиці такі посадові особи мають з собою порожні бланки повісток. Їх вони заповнюють на місці, коли встановили особу людини. І хоча на такій пустій повістці вже може стояти підпис керівника територіального центру комплектування (військкомату), її заповнення безпосередньо при вас є незаконним. Адже рішення про виклик особи тоді фактично приймає не керівник територіального центру комплектування, а посадова особа військкомату або органу місцевого самоврядування. А вони мають право тільки доставляти й вручати повістки", – каже Юрій Сергієнко.

Тому адвокат радить зафіксувати посади та прізвища цих людей, чи є у них незаповнені бланки повісток, саму процедуру заповнення. Коли фіксуєте це, треба оголосити на відео, коли й хто це проводить. Назвіть дату, коли вам вручають повістку, своє прізвище та імена тих, хто її вручає чи підписує.

Нагадаємо, Закарпаття облетіло відео, як жінки завадили військовим вручати повістки у селі.

Джерело: ТСН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0