Зеленський відповів на петицію про заборону офлайн навчання під час війни

Життя  13 липня 2022 року, 08:34 821

Президент України Володимир Зеленський у відповіді на петицію щодо заборони очного навчання до закінчення воєнного стану зазначив, що заклади освіти разом із військовими адміністраціями самі обиратимуть організацію початку навчального року залежно від безпекової ситуації.

Авторка петиції Марія Горшенева назвала причини, якими намагалася аргументувати, чому не варто починати очне навчання у школах та дитсадках. Вона зазначила, що російські війська знищили 20% шкіл і дитсадків. Крім цього, у тексті петиції значено, що частина населення виїхала за кордон, а у багатьох навчальних закладах відсутні укриття та шляхи евакуації.

Читайте також:  Одне з міст не відкриватиме школи з 1 вересня, а навчатиме учнів онлайн

У відповіді на петицію президент зазначив, що він може діяти лише на підставі Конституції України. Відповідно до неї, політику щодо освіти реалізують Кабмін, центральні органи виконавчої або органи місцевого самоврядування. Крім того, заклад освіти може самостійно ухвалювати рішення щодо академічних або організаційних питань.

"Обласні та Київська міська військові адміністрації разом із засновниками закладів освіти забезпечують організацію початку навчального року залежно від безпекової ситуації в кожній окремій адміністративно-територіальній одиниці", – йдеться у відповіді Зеленського.

Він також повідомив, що звернувся до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням опрацювати викладені в електронній петиції пропозиції та поінформувати про результати розгляду автора звернення.

Джерело: Суспільне
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0