Румунія вирішила побудувати новий міст до України через річку Тиса

Життя  13 липня 2022 року, 11:18 639

Йдеться про міст між українським населеним пунктом Біла Церква (Закарпатська область) та румунським – Сігету-Мармацієй.

За тиждень повномасштабного російського вторгнення близько 42 тисячі людей перейшли кордон Румунії у сусідньому повіті Сучава. За поточними оцінками ООН, загалом близько 790 тисяч осіб перетнули українсько-румунський кордон. 20,4 тисячі українців отримали тимчасовий захист в Румунії.

Читайте також:  Як країни ЄС першими зустрічають українських переселенців

Ситуація, однак, виявила проблему – прикордонна інфраструктура між двома країнами в деяких місцях недостатньо розвинена. Однією з причин є те, що Румунія та Україна не є великими торговими партнерами.

Раніше рух між двома країнами здійснювався дерев’яним мостом у прикордонному місті Сігету-Мармацієй, побудованому в 2000 році. Новий міст складатиметься з двох паралельних 260-метрових споруд, з двома смугами руху в кожному напрямку. Вартість проєкту складе близько 30 млн євро. Міст планують побудувати за два роки.

2020 року Україна і Румунія домовилися відкрити прикордонний пункт пропуску Біла Церква-Сігету-Мармацієй. Затверджена угода передбачає, що кожна сторона зі свого боку побудує власну дорожньо-транспортну інфраструктуру, а міст через Тису будуватиме Румунія. У Солотвинській селищній раді уточнили, що мостовий перехід через Тису будуватимуть за кошти ЄС та Румунії.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0