128-ма бригада розповіла про заробітчанина, який зараз захищає Україну

Життя  23 липня 2022 року, 11:51 2836 ФОТО

128-ма бригада опублікувала історію про військового, який зараз ахищає рідну країну від росіян, які хочуть захопити українські землі. Звати чоловіка Іван, він раніше їздив на заробітки в Чехію, а зараз є стрільцем у 128-ій бригаді.

Чоловік родом із Чернівців, до повномасштабної війни був на заробітках, працював зварювальником. Строкову службу він  не проходив, але коли росія вторглася в Україну, сам пішов у військкомат і попросився в бойову частину. Так Іван і потрапив у 128 бригаду.

"Серед моїх знайомих багато добровольців. Два місяці ми проходили інтенсивну бойову підготовку на полігонах. Нас учили стріляти з різних видів зброї, тактику ведення міських боїв, переміщення в парах, надання невідкладної допомоги", – розповів захисник.

Читайте також:  "Мої рідні знають, що я воюю", – історія військового медика 128-ої бригади

Потім їх перекинули на бойову позицію. "Там було дуже гаряче, в перший же день нас обстріляла ворожа арта і танки, з повітря накрили вертольоти і "СУ-шки", затим росіяни пішли на штурм. Але ми відкинули їх", – зазначив Іван.

"За весь цей час найближче вороги підходили до нас на 70 метрів. Це була диверсійно-розвідувальна група, яка виявляла наші позиції. Вони відкривали по нас вогонь, ми відстрілювалися, а після цього по наших вогневих точках прилітали міни. Під час одного такого ближнього бою ми підстрелили двох росіян, за ними пізніше приповзли з посадки й відтягнули", – поділився солдат.

Іван каже, що найважче пережити артилерійські й мінометні обстріли.

"Бували моменти, коли подумаєш – ну, це все. А потім страх проходить і ти знову готовий до бою. Я багато разів стріляв по росіянах на ураження, – зазначив захисник. – Не було ніякого психологічного бар’єру – тільки чітке розуміння, що це ворог, котрий прийшов на нашу землю, і його необхідно знищити. Іншого не дано".

"Зв’язок у тій місцевості дуже поганий, усі ближні телекомунікаційні вишки знищені обстрілами. То раз на пару днів я відходив на безпечну дистанцію, залазив на дерево, ловив зв’язок і коротко говорив своїм рідним: "Я живий-здоровий, зі мною все добре", – підсумував Іван.

Нагадаємо, військовим 128 бригади вручили державні і відомчі нагороди.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0