Коли Медовий Спас 2022 або ж Маковія: дата святкування

Життя  28 липня 2022 року, 12:36 2946

Медовий Спас або Маковія – одне з трьох "спасівських" свят. Ще є Яблучний Спас та Горіховий. Розповідаємо про дату і традиції святкування.

Медовий Спас – народна назва свята, яке відзначається 14 серпня. Воно є неперехідним, тобто має сталу дату святкування. Церква цього дня відзначає:

  • винесення чесних древ животворящого Хреста Господнього;
  • сімох мучеників Маккавеєвих, матерії їхньої Соломонії та учителя їхнього Єлеазара.

Читайте також:  Сьогодні Україна вперше відзначає велике державне свято

Назва Медовий Спас та Маковія пов’язана із тим, що в цей період люди починали збирати мед та мак на зиму. Відповідно, до храму несли перші дари на освячення.

Дата 14 серпня ще особлива і тим, що з цього дня починається Успенський піст, який триватиме до свята Успіння Пресвятої Богородиці (28 серпня). Цей піст один з 4-х найбільших в році (є ще Великий, Різдвяний та Петрів пости). Його тривалість завжди складає 2 тижні – з 14 по 27 серпня включно.

Примітно, що хоча піст триває влітку, але в народі він вважається осіннім. Та і взагалі, серпневі свята вже мають осінній підтекст, адже ще із 2 серпня, коли вшановують пам’ять пророка Іллі, кажуть про "перехід на осінь". "На Ілля до обіду літо, після обіду – осінь", – так кажуть у народі. Відповідно, всі свята після 2 серпня вважать умовно осінніми.

Обов’язковою традицією 14 серпня є похід до храму. Тут проводять урочисту літургію. Також люди цього дня несли на освячення мед, випічку з маком, а в деяких регіонах України – "маковійчики" (букетики з польових квітів).

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0