Чи буде зима 2023 з лютими морозами: перші прогнози

Життя  3 вересня 2022 року, 02:45 37195
Чи буде зима 2023 з лютими морозами: перші прогнозиФОТО: 20 хвилин / zt.20minut.ua

Перший прогноз погоди на зиму 2023 року в одному зі своїх інтерв’ю зробив директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда. Питання про те, якою буде погода взимку, для українців зараз дуже актуальне, адже в умовах війни людей дуже хвилює проходження опалювального сезону.

Оприлюднений прогноз головним синоптиком країни є тільки тенденційним, він може показати тільки загальну метеокартину.

Микола Кульбіда каже, що зима 2023 не мала б бути дуже морозною.

Читайте також:  Прогноз погоди на вересень 2022 року та осінь загалом

"Така ймовірність (морозної зими – ред.) для України є мізерною", – зазначив директор Укргідрометцентру. Але додав, що це не означає повної відсутності лютого холоду. Сильні морози в окремі періоди передбачаються, але вони будуть короткі й на загальному періоді зими не позначаться.

"Чому ми так впевнено про це говоримо? Тому, що за останні 25 років середня температура січня – лютого в Україні зросла на 2-2,5 градуси. А це означає, що зменшилась кількість днів із негативною середньодобовою температурою, тривалість зимового періоду скоротилася. А в окремі роки ми навіть не можемо оцінити, була зима чи ні", – додав синоптик.

Своєю чергою керівниця відділу клімату ГО "Екодія" Євгенія Засядько в коментарі виданню УНІАН вказала на глобальне потепління і на те, що з кожним роком у світі температура повітря стає все вищою. Україна – не виключення, тут так само зростає температура. За її слова, – це не означає, що взимку можна буде ходити в майці, проте холодний період в грудні, січні й лютому буде скорочуватись.

Втім, каже Євгенія Засядько, зробити точний прогноз на зиму зараз неможливо.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0