Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Вища освіта в Україні подорожчає

Вища освіта в Україні подорожчає
Вітчизняні інститути та університети планують з вересня підвищити плату за навчання "на контракті". Для тих, хто вже навчається, ціна знань залишиться незмінною. У самих вишах подорожчання...

Вітчизняні інститути та університети планують з вересня підвищити плату за навчання "на контракті". Для тих, хто вже навчається, ціна знань залишиться незмінною. У самих вишах подорожчання аргументують тим, що всюди все подорожчало, виросли зарплати викладачів, комуналка, тому і ціни не можуть залишатись незмінними. Варто зазначити, що ціни змінюються дуже по-різному. У приватних навчальних закладах, наприклад, вирішують дилему, як і оплату вище встановити, і студентів не втратити.

ВІДЕО ДНЯ

Державні вузи за зміну ціни повинні звітувати. "Вузи мають право переглядати вартість нових контрактів, наприклад, враховуючи інфляцію, і роблять це ще в травні, ставлячи до відома міністерство", - говорить Ольга Щеглова, співробітник департаменту економіки і фінансування Міносвіти. У першу чергу скаржаться на підвищення оплати абітурієнти великих вузів - наприклад, в Київському, Одеському та Львівському національних університетах, КПІ, Львівській політехніці.

"Якщо людина вступила, уклала контракт, то сума, прописана в ньому, не зміниться за роки бакалаврату чи магістратури. А для тих, хто вступає зараз, на деякі спеціальності встановлена інша вартість навчання", - розповів Володимир Бугров, проректор з науково-педагогічної роботи КНУ. За його словами ціна варіюватиметься ще в залежності від факультету. Наприклад, найвища ціна у на юрфаці, 30 тисяч гривень на рік, залишиться без змін. Подорожчає мехмат, фізика, радіофізика і т д. Нагадаємо, прохідний бал для вступу до вищих навчальних закладів з профільних предметів тепер становить від 120 до 140. А в деяких вузах і до 160.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно