В ОДА розповіли, чи готова область до опалювального сезону

Життя  8 вересня 2022 року, 16:46 575

На стадії завершення підготовка об’єктів господарського комплексу та бюджетної сфери області до опалювального сезону 2022-2023 років. Середній показник готовності становить 89,5%, повідомив перший заступник голови Закарпатської ОВА Мирослав Білецький.

"З облікованої 1141 котельні до роботи підготували вже 1041, тобто 91,2%. Підприємства водопровідно-каналізаційного господарства області до роботи в осінньо-зимовий період готові на 88,2% від запланованих показників, житловий фонд – на 88,1%", – наголосив заступник голови облдержадміністрації.

"Школи і дитячі садки Закарпаття до проходження опалювального періоду підготували на 100%, інші об’єкти соціальної сфери (заклади охорони здоров’я, культури тощо) – на 90%", – зазначив Мирослав Білецький.

Читайте також:  У Закарпатській області значно зріс попит на дрова

Зважаючи на військову агресію РФ і можливі проблеми з електро- і газопостачанням, обласна військова адміністрація визначила низку заходів, покликаних зменшити споживання енергоресурсів під час проходження опалювального сезону.

Серед них:

  • регулювання подачі теплоносіїв залежно від часу доби, зовнішньої температури тощо;
  • реконструкція котелень шляхом встановлення додаткових електричних котлів, твердопаливних котлів, які працюють на паливних пелетах;
  • монтаж енергоефективних вікон та утеплення зовнішніх стін, фундаментів, підвальних/цокольних поверхів та горищ будівель;
  • заміна ламп розжарювання на енергозберігаючі.

"Усе це дозволить зменшити споживання енергоносіїв під час осінньо-зимового періоду 2022/23 року приблизно на 20% у порівнянні з попереднім сезоном", – зауважив перший заступник голови ОВА.

Нагадаємо, новий опалювальний сезон можуть розпочати пізніше, а температура в оселях буде нижчою.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0