Свята у жовтні 2022 року: коли Покрова та чи буде цей день вихідним

Життя  5 жовтня 2022 року, 14:03 10204

Церковний календар на жовтень показує, що цього місяця віряни відзначають одне з найбільших свят у році – Покрову Пресвятої Богородиці. Звісно ж, другий місяць осені має й інші пам’ятні дні, які згадує церква.

Календар свят на жовтень 2022 року:

  • 2 жовтня – День пам’яті благовірного Ігоря, князя Київського та Чернігівського;
  • 11 жовтня – Собор преподобних Отців Києво-Печерських;
  • 14 жовтня – Покрова Пресвятої Богородиці;
  • 19 жовтня – Апостола Хоми;
  • 27 жовтня – Преподобного Миколи;
  • 31 жовтня – Апостола та Євангеліста Луки.

Читайте також:  Чи буде зима 2023 з лютими морозами: перші прогнози

Свято Покрова Пресвятої Богородиці

Подія, що стала початком святкування Покрови, відбулася ще у далекому 910 році у місті Константинополь. Тоді Візантійська імперія потерпала від війни. У неділю, 14 жовтня, Константинополь був під облавою ворожих військ. За переказами, всі віряни міста зібралися у Влахернському храмі на молитву. Під час молебню Андрій Юродивий побачив над людьми Пресвяту Богородицю, яка була осяяна небесним світлом та оточена ангелами.

Богородиця помолилася за мир, зняла з себе покрову та накрила нею усіх людей у храмі. Це божественне чудо допомогло жителям Константинополя повірити у те, що Богородиця опікується світом та прагне миру. Згодом, візантійцям вдалося зняти облогу та перемогти сарацинів.

14 жовтня – День захисників і захисниць України

В Україні це знаменний день, а тим більше у час, коли наша держава бореться за незалежність з країною-окупантом – росією. У мирний час 14 жовтня є вихідним, але в період війни додаткові вихідні в Україні були скасовані. Оскільки 14 жовтня у 2022 році випадає на п’ятницю, то цей день буде робочим.

Як відомо, воєнний стан було продовжено до 21 листопада 2022 році. Відповідно, всі додаткові вихідні до цього часу не призначаються.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0