Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 300 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 11 700+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 14 300+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 18 800+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1500+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Відкриття ліцею при храмі на Закарпатті: які особливості

Відкриття ліцею при храмі на Закарпатті: які особливості

Сьогодні в Ужгородському Хрестовоздвиженському кафедральному соборі відбувся день спомину, присвячений 70-річчю з дня народження світлої пам’яті архієрея Мукачівської греко-католицької єпархії владики Мілана Шашіка.

ВІДЕО ДНЯ

З цієї нагоди у соборі пройшла Архієрейська Божественна Літургія, панахида за покійним владикою Міланом, а також освячення Пасторального центру приміщення ліцею «ТеоБЕНД», розташованого на території собору. Про це повідомляє пресслужба Закарпатської обласної ради.

Читайте також:
В Україні мають намір створити державну дистанційну школу: що це таке
Реклама

Чому саме сьогодні відбулось освячення ліцею

Освячуючи навчальний заклад, владика Ніл розповів, що школу-ліцей на території собору освячують саме сьогодні не випадково. Адже відкриття цього закладу було справою життя покійного владики Мілана Шашіка протягом останніх років життя. Тож символічно вирішили довершити почату владикою справу саме у день його народження.

Отець Владислав, котрий є керівником навчального закладу розповів, що тут свого часу були технічні приміщення. Більшу частину роботи з переобладнання приміщення було проведено за владики Мілана, який залучив кошти для нього з усього світу. Однак, останні роки теж довелося прикласти чимало зусиль, щоб отримати відповідні дозволи і ввести його в експлуатацію. До того недільна школа, яку вів отець Владислав, базувалася у близько 10 різних локаціях Ужгорода.

Реклама

Ліцей вже працює

Ліцей «ТеоБЕНД» запрацював ще два тижні тому, з 1 вересня 2022 року. Наразі у ньому навчається 128 учнів та викладає близько 60 вчителів.

Вихованців зустрічають охайні просторі класи, обладнані проекторами. Тут присутні всі атрибути типової школи. На другому поверсі у великій навчальній залі на честь засновника ліцею встановлено невеличкий постамент владики Мілана.

Нагадаємо, коли та які свята будуть у жовтні

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно