Які зміни очікують на українців у жовтні

Життя  24 вересня 2022 року, 03:20 1303

Жовтень 2022 року готує для українців ряд змін. У цій публікації розповідаємо про головні з них.

Найперше відзначимо, що з 1 числа в Україні зросте мінімальна зарплата. Громадяни отримуватимуть на 200 гривень більше (із 6500 до 6700 гривень). Дивлячись на те, якою зараз є інфляція, це підвищення буде мізерним у порівнянні з ростом цін навіть на основні продукти харчування. І це вже не кажучи про інші видатки, з якими зіткнулись громадяни.

Читайте також:  Стало відомо, чи будуть підвищувати зарплати бюджетникам у 2023 році

Починаючи із жовтня, доплати отримуватимуть і пенсіонери у віці 70+ років. До пенсії їм держава додасть по 300 гривень. Більш розлого на цю тему інтернет-видання PMG.ua повідомляло кількома днями раніше.

Торкнуться зміни й іпотеки. 1 жовтня в Україні стартує оновлена програма пільгового іпотечного кредитування. Отримати нове житло за доступною програмою зможуть вчителі, лікарі, військові, науковці та правоохоронці.

Заявку можна буде оформити через Дію.

Деякі зміни будуть і для переселенців. З 1 жовтня українці зможуть оформлювати субсидії через Пенсійний фонд. Це зробили для того, щоб переселенцям не потрібно було мати справу з органами соцзахисту за місцем своєї реєстрації. Нововведення таке – оформлення проводитимуть через Пенсійний фонд, а субсидії нараховуватимуть безробітним, без урахування доходу.

Очікують зміни й на програму "Прихисток" – сума виплат зросте. Власники житла, які розмістили у себе внутрішньо переміщених осіб, отримуватимуть не 450 гривень, а 900 гривень на місяць.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0