Яке церковне свято 8 жовтня: кому моляться віряни

Життя  7 жовтня 2022 року, 21:45 1395

Яке свято у суботу, 8 жовтня, у церковному календарі? Цього дня вшановують пам’ять преподобної Єфросинії Олександрійської.

Народилася дівчинка у знатній сім’ї в Олександрії. Мати померла рано (коли Єфросинії було 12 років), тому виховував дитину батько – Пануфрій. Він був благочестивим християнином, постійно ходив до монастиря, отримував благословення від ігумена.

Коли Єфросинії виповнилося 18 років, батько вирішив віддати дівчинку заміж. Він відправив дитину в монастир, щоб там отримати благословення на майбутній шлюб. Ігумен довго розмовляв з дівчиною, а потім дав своє благословення. Однак, сама Єфросинія мріяла про чернече життя.

Читайте також:  Свята у жовтні 2022 року: коли Покрова та чи буде цей день вихідним

Вона таємно прийняла постриг, а потім покинула батьківський дім. Вирішила дівчина жити в монастирі, щоб там в молитвах провести усамітнене життя. Єфросинія боялася, що в монастирі її може знайти батько, а тому назвала себе Ізмарагдом і прикинулася мужчиною ченцем.

Переодягнену Єфросинію ченці не впізнали, а тому з радістю взяли в свою обитель. Жила вона у відокремленій келії і провела там 38 років свого життя, досягнувши духовної досконалості.

Перед своєю смертю розповіла Єфросинія своєму батькові таємницю і попросила, щоб її тіло поховав лише він. Коли вона померла, то батько віддав все своє майно бідним, а сам прийняв чернецтво і жив у келії, де до того проживала його донька.

Народні прикмети

Пішов перший сніг – зима буде ранньою.

З вишні вже впало все листя – зима прийде рано.

На блакитному небі купчасті хмари – погода погіршиться.

Дме південно-західний вітер – буде дощ.

Нагадаємо, раніше "PMG.ua" писало, коли цієї осені розпочинається Різдвяний піст 2022-2023.

Джерело: ТСН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0