Відключення світла: що робити в разі вимкнення електроенергії

Життя  13 жовтня 2022 року, 09:38 889

В Україні почастішали відключення світла. А все через терористичні дії країни-окупанта, яка навмисно здійснює ракетний обстріл критичної інфраструктури України.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль вже виступив із закликом до українців економити електроенергію, інакше віялових відключень не уникнути. За попередньою інформацією, Україна має скоротити споживання електроенергії на 25%. Ефективними методами є не користуватись енергозатратними приладами в період із 17 до 23 години, коли навантаження на мережу є найбільшим.

Читайте також:  Україна має скоротити споживання електроенергії на 25%, – прем’єр

Попри ракетні удари росії та руйнування критичної інфраструктури, всі відповідні служби України працюють над усуненням наслідків цих ударів. Та все ж, українці мають бути готовими до того, що в них може зникнути світло на деякий час.

Як підготуватися та що робити в разі відключення електроенергії?

Найперше потрібно мати елементарні засоби, які знадобляться в тому випадку, якщо станеться відключення світла. Мова про наявність свічок, ліхтариків, сірників, павербанків для зарядки телефонів, щоб завжди бути на зв’язку.

Загалом рекомендовано завжди тримати зарядженими павербанки та різні акумулятори й батареї.

Якщо ж в електромережі відбувся збій (або аварійна ситуація), тоді необхідно:

  • відімкнути всі побутові прилади від електромережі (вийняти з розеток);
  • якщо було виявлено обірвані чи пошкоджені дроти, то в жодному разі до них не варто наближатись. А по можливості сповістити відповідні служби та попередити інших людей, які можуть знаходитись поруч;
  • варто бути обачними при використанні свічок, адже це пожежонебезпечно. Ні в якому разі не ставте свічку у безпосередній близькості від одягу, паперу, серветок та інших речей, які швидко спалахують.

Раніше видання розповідало, що необхідно мати в разі відсутності електрики.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0