Раніше робили лише в Києві: на Закарпатті почали проводити важливі операції для жінок

Життя  19 жовтня 2022 року, 11:01 3435 ФОТО

На Закарпатті 18 жовтня вперше провели унікальну для області операцію. Раніше такі операції виконували лише у Києві, тепер вони доступні жінкам і в Ужгороді.

Йдеться про операцію з корекції тазового повнокрів’я. Її виконали у Закарпатській обласній клінічній лікарні імені Андрія Новака за допомогою сучасного ангіографа. Операцію провели судинні хірурги – професор Андрій Никоненко та Мар’яна Борсенко.

За словами Андрія Никоненка, тазове повнокрів’я – це грізне захворювання у жінок будь-якого віку, пов’язане з постійним хронічним болем у животі або тазі, деколи з варикозним розширенням вен навіть в області паху під час вагітності. 

Читайте також:  На Закарпатті 10-річний хлопчик відрубав собі палець. Лікарі провели важку операцію

Причиною цього захворювання є варикозне розширення вен тазу, тому клініка захворювання має дуже потайливий характер.

Оперативне втручання, яке вперше провели на Закарпатті, не потребує наркозу, триває від 20 до 40 хвилин. Операція абсолютно безболісна, час перебування у стаціонарі до 1 доби, тобто пацієнтка вже ввечері може піти додому.

"Раніше такі операції ми робили хірургічно – виконували розріз під загальним наркозом і пацієнтці треба було перебувати до 5 днів у лікарні. Зараз, як ви бачите, це дуже швидко і головне для жінки – без розрізів, швів та рубців, тобто абсолютно косметично", – зазначає завідувач судинного відділення Закарпатської обласної клінічної лікарні імені А.Новака Юрій Левчак.

На Закарпатті провели унікальну для області операцію

"Операція, яку ми зробили, це стандарт, який використовується у всьому світі для лікування варикозного розширення вен тазу – емболізація та склеротерапія за американською методикою", – розповів Андрій Никоненко.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0