25 грудня чи 7 січня: коли святкувати Різдво Христове в Україні

Життя  15 листопада 2022 року, 10:45 12091

Останні кілька років в Україні тривають дискусії про те, коли ж варто святкувати Різдво Христове – 25 грудня, як у більшості країн, чи 7 січня. До того ж, цієї осені Синод ПЦУ дозволив проводити різдвяні богослужіння 25 грудня. Але лише якщо громада і настоятель храму виявлять таке бажання.

Проте це не означає, що святкування Різдва в Україні вже перенесли на 25 грудня. Наприкінці грудня Різдво відзначають вірники західного обряду, а 7 січня – вірники східного обряду.

Читайте також:  Як святкуватимуть Новий рік 2023 та Різдво: стали відомі перші дані

Проте дедалі частіше, та ще й на фоні війни росії проти України, лунають пропозиції святкувати Різдво Христове саме 25 грудня. Серед прихильників цієї думки ті, хто вважає, що перенесення свята віддалить українців від радянських і російських традицій.

Також як аргумент називають те, що при переході на грудневу дату Різдво відзначатимуть перед Новий роком і більше вірників зможуть дотримуватись посту.

Ті вірники, які проти перенесення Різдва, зазначають, що різдвяні свята після Нового року – це багаторічна традиція і приємні спогади, від яких не варто відмовлятися.

Також наголошують, що через перенесення Різдва доведеться переносити й інші церковні свята. Наприклад, День святого Миколая, який вірники східного обряду відзначають щороку 19 грудня. Натомість вірники західного – 6 грудня. А чимало українців поки не готові до перенесення багатьох церковних свят.

Та як би не було, ніхто не примушує українців відзначати Різдво у той чи інший день. Коли святкувати Різдво Христове особиста справа кожного. Головне, аби віра була у серці та проявлялася у вчинках.

Нагадаємо, раніше "PMG.ua" писало про святкування Нового 2023 року в умовах війни і про те, як це буде в різних регіонах України.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 2
Каражова Вікторія Михайлівна 17.11.2022, 01:48
Коментар очікує модерацію
Локі 15.11.2022, 11:09
Коментар очікує модерацію