В Україні почали перевіряти переселенців

Життя  3 грудня 2022 року, 21:30 4831

В Україні почалися перевірки внутрішньо переміщених осіб, за результатами яких людей можуть позбавляти виплат.
Про це розповіла міністр соціальної політики України Оксана Жолнович в інтерв’ю "Суспільному".

Вона зазначила, що людина, яка повернулася додому, у своє постійне місце проживання, перестає бути переселенцям. Тому її мають позбавити виплат, які призначені саме для ВПО.

Жолнович зазначила, що велика кількість людей після повернення додому не знімається з реєстрації, тому було прийнято рішення перевіряти ВПО за списками.

Читайте також:  У грудні українцям виплатять 1200 гривень допомоги: хто отримає

При цьому уряд може запропонувати такій людині інші програми фінансової підтримки.

"Якщо людина повернулася, вона була внутрішньо переміщена і в неї немає роботи, у неї є інші якісь проблеми, які вона не може вирішити і потребує додаткової підтримки, то у нас є програми: малозабезпечених, багатодітних, та сама субсидія. Ми можемо допомагати їй просто вже вирішуючи її конкретну проблему, яка у неї виникає у місці її постійного проживання", – сказала вона.

Так, людині, що зареєструвалася як ВПО, прийде повідомлення з проханням з’явитися в управлінні соцзахисту та підтвердити своє перебування. Якщо ж людина не з’являється протягом 10 днів, виплати припиняються.

"Але у разі, якщо вона їздила кудись відпочивати або була у відрядженні, повертається пізніше, то вона подає заяву та виплати будуть відновлені", – додала Жолнович.

Джерело: РБК-Україна
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0