Дві парафії на Закарпатті виявили бажання проводити Різдвяні богослужіння 25 грудня

Життя  5 грудня 2022 року, 15:33 Катерина Петруньо 6409

Дві парафії на Закарпатті виявили бажання проводити Різдвяні богослужіння за Григоріанським календарем – 25 грудня. Про це в ефірі регіонального марафону "Суспільне. Спротив" 5 грудня розповів Єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій.

За його словами, в області більшість християн православного віросповідання святкуватимуть Різдво 7 січня, за Юліанським календарем.

Читайте також:  Грудень 2022 року: календар свят та чи буде додатковий вихідний

"Ми надали можливість релігійним громадам, де є таке бажання, а ми бачимо в Україні багато громад виявили бажання, святкувати Різдво 25 грудня. Говорити про те, що 25 святкує Різдво тільки католицька церква це неправильно, адже більшість протестантських та багато православних церков святкують Різдво 25 грудня. Тому, аби вивчити ситуацію, ми прийняли таке рішення. Проте, на Закарпатті більшість християн православного віросповідання висловились за святкування Різдва 7 січня, і тільки дві парафії – 25 грудня", – розповів Єпископ.

18 жовтня рішенням Священного Синоду дозволили єпархіям відзначати різдвяні богослужіння 25 грудня, якщо на те буде бажання парафіян.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0