Попереду – три дні свят (17, 18 та 19 грудня): які саме

Життя  16 грудня 2022 року, 08:58 13587

17, 18 та 19 грудня віряни відзначатимуть свята. Інтернет-видання PMG.ua розповідає, які саме.

Цей місяць, що закінчує календарний рік, наповнений святами. Услід за Катериною, Андрієм і Наумом приходять Варвари, Сави та Миколи. Усі три свята називали Миколаєвими (або Миколиними) святами. 

17 грудня – Варвари

17 грудня християни східного обряду відзначають День святої великомучениці Варвари Іліопольської. Це не лише християнське, а й народне свято, яке також називають Варварин день, Бабин день чи Варварини морози.

Читайте також:  Якою буде погода на Новий рік 2023 в Україні: перший прогноз

У цей день не можна прати, білити та місити глину. Не можна займатися роботою вдома, а також прясти. У Варварин день краще не виходити з дому без потреби. Не можна лаятися, сваритися, лихословити і бажати іншим зла. 

18 грудня – Сави

18 грудня церква відзначає Сави, палестинського ченця, який зцілював людей і наставляв на шлях істинний. На Савин день не можна ходити в гості – найкраще провести цю дату вдома з рідними.

Жінки в цей день молилися святому Саві про зцілення безпліддя. Жінкам в цей день не слід працювати по дому, щоб не було проблем зі здоров’ям.

19 грудня – Миколи

19 грудня відзначають улюблений день усіх дітлахів – День святого Миколая.

Святий Миколай – справжня історична постать. Чоловік мешкав у місті Патара у третьому столітті. За легендою, він народився у заможній родині, проте завжди дбав про бідне населення. Щоб не принижувати їх милостинею, юнак ночами залишав їжу та одяг на порозі бідняків.

Після смерті батька Миколай роздав усі збережені гроші біднякам, а сам вирушив паломником до Палестини. Після повернення він став священником, а потім – єпископом. До самої смерті Миколай турбувався про усіх нужденних та беззахисних.

Раніше видання публікувало календар свят на грудень 2022 року.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0