Великдень у 2023 році буде раннім: дата великого свята

Життя  9 січня 2023 року, 10:25 121315

Великдень 2023 року вважається раннім. Це велике свято є перехідним, тому кожного року має іншу дату святкування. Передує йому піст.

Як визначають дату великодня: дивляться, коли настане перший повний місяць після дня весняного рівнодення (21 березня). Найближча до цієї повні неділя і є днем Великодня. Якщо ця дата випадає на єврейське свято Песах, то Великдень переноситься на тиждень вперед.

Великдень 2023: дата

  • Великдень 2023 у православних вірників – 16 квітня.
  • Великдень для вірників західного обряду – 9 квітня.

Читайте також:  Календар на 2023 рік: коли будуть державні свята в Україні

Чому ж розрізняються дати православної й католицької Пасхи?

Католики і православні використовують різні Пасхалії (методики обчислення дати Пасхи). Одна з відмінностей полягає в тому, що православна церква для визначення дати Пасхи використовує старий юліанський календар, а католики користуються новим григоріанським.

У православ’ї днем весняного рівнодення вважають 21 березня за старим стилем – це 3 квітня в світському календарі. Тому православна Пасха відзначається не раніше 4 квітня.

Іноді дати Великодня можуть збігатися. Наприклад, у 2025 році і католики, і православні відзначать Воскресіння Господнє 25 квітня. Найчастіше дати розрізняються на один або два тижні.

Більше цікавих публікацій у Телеграм-каналі PMG.ua

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0