Минулоріч в Закарпатській області всиновили 43 дитини

Життя  10 січня 2023 року, 12:36 532

Кількість охочих прийняти дитину в родину на Закарпатті зростає. Минулого року кандидатів в усиновлювачі було на 50% більше, ніж у 2021 році. На цьому наголосила начальниця Служби у справах дітей ОВА Світлана Якімеліна.

"Війна – не привід відмовитися від усиновлення. Ми це бачимо за підсумками року. Так, у 2022 році на Закарпатті всиновили 43 дитини, двох із них прийняли в родини іноземці", – розповіла Світлана Якімеліна.

Читайте також:  У Мукачеві створили ще одну прийомну родину

За її словами, серед усиновлювачів є й вимушені переселенці, які вже за новим місцем проживання збирали пакети необхідних документів, проходили навчання та ставали на облік у службах у справах дітей області. Відповідні фахівці супроводжують сім’ї з моменту звернення, впродовж усиновлення, а також після влаштування дитини в родину.

Також Світлана Якімеліна зауважила, що минулого року в регіоні створили нові будинки сімейного типу – 2 в Ужгородському та 1 в Тячівському районах, а також – 1 прийомну сім’ю у Рахові. Загалом у сім’ї влаштували 421 дитину-сироту та дитину, позбавлену батьківського піклування.

До того ж у 2022 році усиновлювачі, крім гарантованої державної підтримки при усиновленні дитини, мали можливість подати заявку на отримання одноразової грошової допомоги на кожну усиновлену дитину в межах програми Міністерства соціальної політики у партнерстві з Міжнародною організацією "СОС Дитячі Містечка".

"Дитині для гармонійного розвитку необхідно зростати в сім’ї, в атмосфері любові, щастя та розуміння. Для цього ми, дорослі, повинні пам’ятати про свою відповідальність та піклуватися про кожну дитину", – наголосила Світлана Якімеліна.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0