Треба зареєструватись до кінця березня: оприлюднено новину для українців в Чехії

Життя  12 січня 2023 року, 11:21 4531

Поправку до закону про українських біженців, відомого як lex Ukraine, про продовження режиму тимчасового захисту  на один рік, тобто до кінця березня 2024-го, схвалив 11 січня Сенат Чехії.

Українці, які хочуть продовжити свій тимчасовий захист у Чехії, повинні будуть зареєструватися в електронному вигляді до кінця березня 2023 року. Після реєстрації їм призначать час для особистого візиту до відділення МВС, де вони отримають так звану візову наліпку.

Читайте також:  У Чехії планують ввести нові умови проживання для українців

Якщо біженець з України не зареєструється у встановлений термін або не пред’явить візову наліпку після реєстрації до кінця вересня цього року, тимчасовий захист закінчиться.

Поправка також дозволить спростити процедуру продовження тимчасового захисту в разі чергової хвилі біженців з України. Уряд Чехії зможе ухвалити рішення про те, що для продовження тимчасового захисту достатньо лише електронної реєстрації без необхідності особистого відвідування відділення МВС.

Поправку про продовження дії режиму тимчасового захисту для біженців з України підтримали 57 із 62 присутніх членів Сенату Чехії. Зміни набудуть чинності після підписання президентом.

Нагадаємо, у Чехії переглянуть розмір виплат українцям.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0