Як українцям отримати тимчасовий захист у Чехії в 2023 році

Життя  18 січня 2023 року, 09:40 4092

Чимало українців, тікаючи від війни, опинились в Чехії. Ця країна підтримує Україну і тому чимало наших громадян вирішили поїхати в Чеську Республіку.

Проте для того, аби перебувати в Чехії певний час, біженцям із України необхідно оформити тимчасовий захист або продовжити його, якщо вас вже є ці документи. Зробити це неважко.

Як отримати тимчасовий захист в Чехії у 2023 році

Для початку, в Чехії українцям треба звернутися до Крайових центрів допомоги Україні або Міністерства внутрішніх справ і подати заяву на отримання тимчасового захисту.

Читайте також:  Чехія пропонує пом’якшити правила для частини українців

Для оформлення тимчасового захисту в Чехії потрібні такі документи: 

  • дійсний закордонний біометричний паспорт (за наявності);
  • формуляр;
  • документи, що засвідчують виїзд з України після 24 лютого 2022 року: штамп у паспорті, підтвердження про гуманітарний перетин кордону або документи, видані на ваше ім’я, які б підтверджували перебування в Україні;
  • фотографія формату 45х35 мм;
  • документ про надання житла (якщо житло не забезпечене антикризовим комітетом): житло, яке надає фізична особа,  або житло, яке надає юридична особа.

Проте врахуйте, що оформити тимчасовий захист можуть тільки ті українці, які проживали в Україні до 24 лютого 2022 року, потім виїхали з України та прибули до Чехії після 24 лютого 2022 року. Тобто вже після початку війни. 

Ті ж українці, які ще до війни знаходитись в Чеській Республіці, не можуть претендувати на тимчасовий захист.

Нагадаємо, Кабмін затвердив новий порядок виїзду чоловіків за кордон.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0