Внутрішні переселенці можуть отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності

Життя  25 січня 2023 року, 14:22 3278

Українці, які через війну були змушені покинути свої домівки і поїхати в інший куточок України, можуть отримати  виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності. Внутрішні переселенці одержать виплати за рахунок коштів Пенсійного фонду.

Як пояснили в Міністрерстві реінтергації, отримати виплати українці зможуть в тому випадку, якщо відповідні страхові виплати не здійснює роботодавець. Саме в такому разі ВПО можуть їх одержати від Пенсійного фонду. 

Внутрішні переселенці мають право на допомогу по тимчасовій втраті працездатності ("лікарняні"), допомогу по вагітності та пологах ("декретні") та допомогу на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві).

Читайте також:  З’явилась нова інформація про фінансову допомогу сім’ям з дітьми: яку новацію презентували

Для того, щоб отримати виплати, потрібно звернутись до будь-якого сервісного центру ПФУ й надати необхідні документи. Йдеться про:

  • оригінал і копію довідки про взяття на облік ВПО;
  • оригінал і копію паспорта громадянина України;
  • оригінал і копію довідки про присвоєння ідентифікаційного податкового номера;
  • листок непрацездатності (у разі наявності його в паперовій формі).

Також виплати можуть отримати й ті українці, не належать до ВПО, але їхні роботодавці знаходяться на тимчасово окупованій території.

Якщо роботодавці не можуть нарахувати виплати за страховими випадками, їх виплачує Пенсійний фонд безпосередньо на рахунки працівників.

Нагадаємо, українцям розповіли, як у 2023 році отримати 6660 гривень допомоги.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0