Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • На Закарпатті готуються до можливих провокацій під час Дня Перемоги

На Закарпатті готуються до можливих провокацій під час Дня Перемоги

На Закарпатті готуються до можливих провокацій під час Дня Перемоги
Зустріч з представниками політичних організацій і громадських рухів – від традиційних партій і до військово-патріотичних організацій - напередодні відзначення пам’ятних дат травня ініціював голова...

Зустріч з представниками політичних організацій і громадських рухів – від традиційних партій і до військово-патріотичних організацій - напередодні відзначення пам’ятних дат травня ініціював голова Закарпатської ОДА Василь Губаль. Керівник області наголосив: "Мета і пропозиція цієї зустрічі проста – подумати в ці дні про те, що нас об’єднує, поспілкуватися на ці теми. А це передусім Україна. Також хочу вас усіх запросити до участі в усіх заходах, присвячених 70-ій річниці завершення Другої світової війни. Цьогоріч Перемогу відзначаємо особливо – в умовах війни. Також, окрім 9 травня, вшановуємо й особливу дату – День пам'яті і примирення в Україні 8 травня", - інформує прес-служба Закарпатської ОДА.

ВІДЕО ДНЯ

"Вважаю, що це є найкращим приводом для всіх тих, хто боровся, хто воював за Україну, відстоював її цілісність і незалежність у різні роки, могли б нарешті подати один одному руку. Примирення – це те, що необхідне Закарпаттю, Україні, Європі. Маємо зважати на те, що нас об’єднує, а не розділяє", - сказав Василь Губаль.

Голова ОДА, запросивши учасників до дискусії, також подякував тим, хто брав участь у відзначенні річниці Карпатської України – традиційного і великого для Закарпаття дня. До слова, наголосив на потребі як вшанування річниці завершення Другої світової війни, так і пам’яті загиблих за Україну в нинішній час. Відтак запропонував до громадського обговорення таку тему: яким має бути меморіал найкращим синам держави, й чи слід поєднати в ньому вшанування Героїв Небесної Сотні та Героїв загиблих на східних рубежах. "Пропоную обдумати те, як це має бути – загалом громаді, патріотичним рухам і об'єднанням, а також обговорюватиму цю тему з тими, для кого вона геть особлива – з родинами загиблих", - зазначив Василь Іванович.

Реклама

Опісля керівник області розповів про кроки обласної влади із соціального захисту, підтримки учасників АТО, про заходи комплексної програми "Прямий контакт". "Якщо з наданням матеріальної допомоги справи рухаються, то з наданням житла – велика проблема, також не все гаразд із виділенням землі, в тому числі відчувається нерозуміння від чиновників на місцях", - нарікає голова ОДА, також акцентуючи на потребі громадського контролю. "Я запрошую всіх до діалогу, обговорення, співпраці в усіх справах, важливих для краю. Також прошу вашого контролю і допомоги, адже розуміємо, що влада не справляється з усім, та й оновлюється не так швидко, як хотілося б. Працюймо для Закарпаття спільно, на тих засадах, які нас об’єднують – а це інтереси громади краю та України", - сказав Василь Губаль.

До речі, розповідаючи про підтримку війська та родин бійців АТО, голова ОДА повідомив про свою ініціативу щодо пошуку можливостей включення в систему підтримки добровольців, які наразі не мають офіційного статусу учасників бойових дій.

Реклама

Під час обговорення керівник обласної організації ВО "Свобода" Едуард Леонов наголосив на особливостях відзначення цієї річниці завершення Другої світової війни та зазначив, що має побоювання, що в певних адміністративних одиницях краю можуть бути заходи в форматі, котрий в нинішньому час можна вважати провокацією. Принагідно приділили увагу й темі безпеки в краї стосовно дотримання порядку, уникнення провокацій під час вшанування травневих днів – аби не допусти іскор антиукраїнських настроїв.

Керівник Правого сектору Закарпаття Олександр Сачко наголосив, що здорові українські сили не дозволять розхитувати ситуацію та не допустять ворожих проявів. Водночас акцентував: вважає неприпустимим, якщо, до прикладу, повториться подібний на торішній випадок, коли керівник однієї з правоохоронних структур в Ужгороді на урочистості на Пагорб Слави прийшов із так званою "георгіївською стрічкою", котру можна вважати ворожою символікою, відтак при таких проявах залишають за собою право належно реагувати. До слова, і центральна, і закарпатська влада у цей період закликає уникати під час відзначень будь-якої символіки, крім української, та власне визнаного знаку Дня пам'яті і примирення в Україні – Маку пам'яті, а також бути пильними та зважати на можливість провокацій.

Також під час дискусії виникла ідея й відзначити представників етнічних громад Закарпаття, які борються за Україну на фронті. Відповідаючи на це, керівник краю наголосив, що вже спрямував державній владі подання на нагородження державними відзнаками всіх закарпатців без винятку, які поклали життя в боротьбі – не виділяючи нікого, в дусі єдності закарпатської родини. Відтак Василь Губаль запевнив: постійно проводить спілкування з представниками різних національних громад, які утворюють спільну закарпатську родину, й переконаний у порозумінні і підтримці. Народний депутат України, керівник "КМКС – Партії угорців Закарпаття" Василь Брензович підкреслив: "Усі очікуємо, що ці дні пройдуть як належить та ми збережемо найцінніше, що маємо – мир і злагоду на Закарпатті". Й підтримав намір частіше радитися з представниками партійних організацій і громадських рухів.

Реклама

Йшлося також і про проблеми мобілізації. А також про ситуацію в обласному центрі. Голова ОДА повторив свою тезу про те, що в перипетіях Ужгорода підтримує громаду, майданівців, та вважає, що міську владу треба перезавантажити, а городяни повинні більш відповідально і свідомо ставитися до вибору тих, хто відповідатиме за місто.

Згодом керівник області висловив переконання, яке отримав під час відвідин Донеччини – людям з різних регіонів, у тому числі таких різних, як Донбас і Закарпаття, повинні спілкуватися чим більше і знаходити точки дотику, адже спільного насправді багато, зокрема, це й Україна.

Василь Губаль торкнувся і насущних справ області – як от реконструкції доріг, екології, тощо: "Інфраструктура, її розвиток – наші основні завдання. Тож перша увага – це дороги і сміття. Маю нагоду повідомити вам: є попередня домовленість як з нашими сусідами, так і з Міністерством інфраструктури (днями мав зустріч з його керівником Андрієм Пивоварським) про облаштування доріг, як сполучають із пунктами пропуску на кордонах. А також радий сказати, що протягом року в області будуватимуться три сміттєсортувальні об’єкти". Відзначив очільник краю і заходи з енергозаміщення й енергозбереження, окреслив своє бачення цієї концепції. Зокрема, акцентував, що метою до кінця року є до кінця року хоча б на 80% побавити бюджетну сферу від газової залежності. Разом з тим, акцентує, уваги потребує лісова галузь, і треба застосовувати нові підходи, також і в контексті переходу на тверде пальне в теплозабезпеченні, зокрема, відкривати підприємства з переробки відходів деревини. "Роботи – багато, вже є чимало результатів. Зокрема, і в енергетиці. Ми лідери в цих реформах. Водночас дуже велика увага справам фронту і підтримці родин учасників АТО. Закарпаття, попри те, що є не найбільшою областю, в тому числі і щодо бюджету, зробила для війська більше, ніж інші регіони", - зазначив Василь Губаль.

Керівник області, подякувавши учасникам зустрічі за активну громадську позицію, запевнив у тому, що не просто відкритий до спілкування та готовий до співпраці. "Розраховую і на ваш контроль та на спільні дії з тими, хто сповідує патріотизм до краю, до держави. Адже лише разом, громадою, можемо зберегти Україну та розвивати Закарпаття". Відтак Василь Губаль висловив сподівання на подальшу взаємодію з усіма, кому небайдужі наш край і держава, а також – на зустріч 8 і 9 травня під час урочистостей з нагоди пам’ятних дат. Ці заходи, як відомо, відбуваються під гаслом "Пам’ятаємо. Перемагаємо" та під символічним знаком Маку пам'яті.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно