Яке церковне свято відзначають віряни 5 лютого: прикмети та заборони

Життя  5 лютого 2023 року, 08:30 8930

Сьогодні, 5 лютого, в світі святкують день морозива на сніданок та день ерудита. Віряни вшановують пам’ять святої Агати.

5 лютого — день пам’яті святої Агати

Народилася вона 235 року на острові Сицилія в місті Катанія. Саме тому в церковних текстах її часто називають Агатою Катанійською. Її родина була заможною та шляхетною.

Читайте також:  Календар свят на лютий 2023 року та коли починається Великий піст

В юності дівчина була дуже вродливою, тому було в неї чимало залицяльників. Однак Агата мріяла лише про один шлях — служити Господу. Одного разу відмовила вона самому сенатору Квінтіану. Він так розлютився, що зненавидів красуню. Коли почалися жорстокі гоніння християн, Агату схопили. Її піддали жорстоким тортурам саме через відмову вийти заміж за сенатора. Їй відрізали груди, а потім вбили. Померла дівчина 261 року у віці 25 років.

Прикмети 5 лютого

  • 5 лютого мороз і сонце — в серпні буде спекотна погода;
  • сонячний і ясний день на ранню весну;
  • почути крик синиці до похолодання;
  • людина, народжена 5 лютого, проживе довге і щасливе життя.

Що сьогодні не можна робити

Цього дня краще не призначати важливі зустрічі, а також не з’ясовувати стосунки. Церква забороняє лаятися, лихословити, сваритися. Вагітним жінкам краще не стояти на порозі довгий час, тому що дитина може народитися хворою і плаксивою. Не варто відмовляти в допомозі нужденним.

Що можна робити 5 лютого

5 лютого в наших предків вважався клопітким днем. Вони починали перебирати свої засіки, а також спостерігали за поведінкою птахів та домашньою худобою. Намагалися прибрати в оселі, особливу увагу приділяючи важкодоступним місцям.

Нагадаємо, що ухвалили рішення, коли ПЦУ обговорить реформу церковного календаря. 

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0