Будуть зміни: в Україні анонсували оновлення у графіках відключень електроенергії

Життя  6 лютого 2023 року, 06:03 32164

Найближчим часом постачання електроенергії споживачам буде збільшене внаслідок того, що Європейський Союз погодився поставляти Україні 2 гігавати електроенергії, сказав голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКГ Андрій Герус в ефірі телемарафону.

За його словами, минулого тижня в робочі дні дефіцит електроенергії становив трохи понад 4 тисячі мегаватів. Європейський Союз погодився збільшити обсяги постачання електроенергії до 2 гігават, а раніше діяло обмеження не більше 700 мегаватів.

Читайте також:  9 лютого світло взагалі не відключатимуть в одній з областей: в якій саме

"Збільшення імпорту до двох гігават, звичайно, – дуже хороші новини, і сподіваюсь ми побачимо збільшення імпорту найближчими днями, найближчими тижнями", – сказав він.

Проте Герус наголосив, що імпорт поки не розпочався, до того ж невідомо, на яких умовах це буде відбуватись.

Але, за його словами, споживачі відчують, коли він розпочнеться. "Всі споживачі відчують це. Якщо в країні генерація в середньому близько 13 тисяч мегаватів, то коли повністю піде цей імпорт, буде вже 15 тисяч мегаватів. Різниця досить суттєва. Всі споживачі можуть відчути це по показнику відключень. Відключень має стати менше. Часові періоди відключень мають скоротитися", – пояснив депутат.

Джерело: УНІАН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0