Мукачівська греко-католицька єпархія переходить на григоріанський календар

Життя  8 лютого 2023 року, 13:00 3328

Мукачівська греко-католицька єпархія з 1 вересня переходить на григоріанський календар. Про це повідомив єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії владика Ніл. Рішення про перехід мають офіційно затвердити 10 лютого на засіданні єпархії.

За його словами, понад 90% вірян мукачівської греко-католицької єпархії хочуть перейти на григоріанський календар. "Тепер була заява блаженнішого Святослава, після Синоду української Греко-Католицької церкви, усі єпископи одноголосно проголосували за перехід на григоріанський календар", — каже владика Ніл.

Рішення про перехід на Григоріанський календар мають офіційно затвердити 10 лютого на засіданні єпархії.

Читайте також:  ПЦУ також вирішуватиме, чи переходити на новий календар

"Ми зробимо зустріч деканів нашої єпархії, де остаточно вирішимо як це краще зробити. Хочемо зробити так, як прийняв Синод, щоб з 1 вересня перейти на григоріанський календар. Тому що 1 вересня розпочинається церковний рік. За старим стилем, юліанським календарем, — 14 вересня", — розповів єпископ.

"Якщо будуть якісь громади які захочуть залишитися на юліанському календарі, то ми перечити їм не будемо. Бо найголовніше для нас, коли вирішують люди", — розповів владика Ніл "Суспільному. Ужгород".

Нагадаємо, УГКЦ оголосила про перехід на новий календар. Дати неперехідних свят зміняться.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0