Мобілізація в Україні: чи законно заповнювати повістку просто на вулиці перед врученням

Життя  8 лютого 2023 року, 15:03 5938

Мобілізацію та воєнний стан в Україні продовжили до 18 травня 2023 року. Тому військовозобов’язаним і надалі роздаватимуть повістки у різних областях країни.

Та багатьох українців хвилює питання, чи законно заповнювати повістку перед врученням просто на вулиці. Адже їх в Україні роздають і на вулицях, і на робочих місцях, і в громадських закладах. А все тому, що в Законі "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" не зазначено, де саме має вручатися повістка.

Чи законно заповнювати повістку на вулиці перед врученням

За словами юристки Вікторії Тютюнникової, повістку можуть заповнювати навіть на вулиці перед врученням і, мовляв, це законно. Але є один нюанс – це повинно відбуватися тільки в присутності голови військкомату (ТЦК), від імені якого вручають повістку, якщо він не робить це особисто.

Читайте також:  Мобілізація 2023: яке покарання чекає на чоловіків, які залишилися за кордоном

У такому разі військовозобов’язаний отримує повістку, а у представника ТЦК залишається "корінець" та бланк із підписом про отримання повістки.

В свою чергу начальник Управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач пояснив, що повістки в публічних місцях видають через необхідність оновлення даних про чоловіків, які не приходять для цього до військкоматів.

Як раніше писало інтернет-видання "PMG.ua", нещодавно Олексій Данілов зробив заяву про мобілізацію в Україні 2023.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0
Віталька 08.02.2023, 18:33
Коментар очікує модерацію