19 лютого відзначають День Державного Герба України

Життя  19 лютого 2023 року, 10:39 2411

19 лютого в Україні відзначають День Державного Герба. Саме цього дня 1992 року Верховна Рада затвердила своєю постановою Державний Герб незалежної України.

Одним із основним символів Української держави є Тризуб. Як нагадує Інститут національної пам’яті, цей символ має тисячолітню історію і походить ще від князівського роду Рюриковичів, які мали його за свій знак.

Читайте також:  Календар свят на лютий 2023 року та коли починається Великий піст

Князь Володимир Святославович, також відомий як Володимир Великий – хреститель Русі, використовував Тризуб на своїх монетах. Так само чинив Ярослав Мудрий.

З ХХІІІ століття і до початку ХІХ століття символ поринув у забуття, але зрештою був відроджений прихильниками ідеї української державності. У ХХ столітті знак отримав нове значення, ставши символом визвольних змагань українського народу. Зокрема його затвердила в якості герба Українська Центральна Рада за пропозицією Михайла Грушевського у 1918 році. Пізніше радянська влада, окупувавши Україну, затаврувала його "націоналістичним", заборонила і почала жорстоко переслідувати тих, хто його використовував.

Після відновлення української незалежності у 1991 році Тризуб було обрано Малим державним гербом України. Це сталось 19 лютого 1992 року. Дату зафіксували як святкову. З тих пір Тризуб є одним із ключових символів України і маркером української ідентичності. Зараз Тризуб, так само, як і синьо-жовтий прапор, об’єднує всіх українців, які боронять свою державу від російського вторгнення на фронті та в тилу.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0